Sponsorlu Bağlantılar

Tak // Çalıştır Aygıtları Usb Belleği Devre Dışı Bırakma

1.095 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazımızda Tak / Çalıştır olarak adlandırdığımız Usb Bellek, Flash Bellek,Harici Harddisk yada usb üzerinden çalışan Dvd / CD optik sürücüleri yani usb bağlantılı donanımları bilgisayarımıza taktığımızda admin tarafından yasaklayarak bilgisayarımızda kullanılmasını engelleyeceğiz. Bunun için hiç bir programa ihtiyaç duymadan gpedit.msc komutu yardımı ile Bilgisayarımızın ayarlarını değiştirerek bu işlemi gerçekleştireceğiz.

Usb Aygıtları Engelleme ;

Bilgisayarımıza taktığımız Usb bellekler aracılığı ile bilgisayarımızda hızla virüslerin ilerlemesini engelleyerek güvenliğimizi artırmış olacağız . İnternet cafeler de veya evinizde bu işlemi yaparak gerçekleştirmeniz mümkündür. Genelde internet cafeciler bunu Cafe programları aracılığı ile yapmaktadırlar ama ben yinede bunu pratik olarak gepedit.msc komutu ve bir kaç ayar ile Usb Belleğin bilgisayar üzerinde nasıl engellendiğini sizler için hazırladığım video ile anlatmaya çalışacağım.

Youtube Video Anlatım ;

* Gpedit.msc Komutunu Çalıştır ( Win + R ) penceresine yazarak yönetim konsolunu açıyoruz.

* Bilgisayar yapılandırması ve kullanıcı yapılandırması olarak iki bölüm gelecek buradan biz bilgisayar yapılandırmasını seçeceğiz.

* Yönetim Şablonları > Sistem > çıkarılabilir depolama birimi erişimi

* Tüm Çıkarılabilir depolama birimi sınıfları : Tüm Erişimleri Engelle ayarını açıyoruz

* Etkin seçerek tamam diyoruz . Böylece çıkarılabilir aygıtları engellemiş oluyoruz.

usb bellek, flash bellek engelleme virüs bulaşmaması için sizinde bazı özel iş yerinde , okullarda işe yaracaktır, bu ayrıca veri çalınmasını’da engelleme işlemi için geçerli bir önlem sayılabilir. Böylece bilgisayarda veri çalınmasının önüne de geçecektir. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın