Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarın Disk Harfi Nasıl Değiştirilir?

543 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızda disk bölümleri harfler ile belirlenir işletim sistemleri genelde C: diğer bölümler D: gibi bu tür harfler ile belirlenir Siz bu harfleri kendi isteğinize göre belirlemek istiyorsanız bunun için disk yönetimden ayarlamanız mümkündür. Yalınız bunda şöyle bir uyarıda bulunarak kısa anlatarak ve video ile hazırlanışı size sunacağım.

sürücü harf değiştirme ;

Disk Bölümünü Değiştirdiğinizde otomatik olarak programların yolu da değişecektir örnek ” “ C:\Program Files\ CCleaner\CCleaner64.exe”  buradaki Ccleaner programı C: yolunu kullandığı için disk yolu değiştirdiğinizde C: harfi de otomatik olarak değişecektir eğer programlar çalışmaz ise Bu disk harfini manuel olarak değiştirmeniz gerekecek yada programı yeniden yüklemeniz gerekecektir.

Win + R Tuş Takımını kullanarak çalıştır penceresini açıyoruz bu çalıştır penceresine  ” diskmgmt.msc ” komutunu yazarak Disk Yönetimi açıyoruz.

Sürücü Harfi Nasıl Değişir?

Bu kısımda Bölümlenmiş Diskler ve Harici Disk ( Usb Bellek ) gibi Sürücüler var ise bunlar listelenecek.  Daha sonra Hangi Disk sürücüsünün Harfini değiştirmek istiyorsanız üzerine geliyorsunuz ve fare (mouse ) ile üzerine gelerek sağ tuş yapıyoruz > Burada ”  Sürücü Harfi ve Yolunu Değiştir… ” yazan kısma geliyoruz > Yeni Pencere’de  ” Değiştir ” yazan yere basıyoruz > yeni Pencerede ” Şu sürücü Harfini Kullan ” kısmından Değiştireceğimiz Harfi Seçiyoruz ve Tamam Diyerek Sürücü Harfini Değiştiriyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın