Sponsorlu Bağlantılar

Uzakdan Yardım Nedir / Remote Assistanse Nasıl Yapılır?

203 views
Sponsorlu Bağlantılar

Uzaktan Yardım adından da belirtildiği gibi   uzak bilgisayar kullanıcılarından yardım istemektir. Oluşturulan dosya ile mail, msn, skype yada başka yolla bu dosyayı karşı tarafa yollayarak yardım istemektir.  3389 portunu kullanır belirleyeceğiniz zaman ve şifreyle karşı tarafın sizin okey vermenizle bağlantı sağlanır ve karşı yaptığı tüm işlemleri sizde görebilir sohbet de edebilirsiniz.

Uzaktan Yardım ( Remote Asistance ) Nedir Nasıl Yapılır ;

Remote Desktop Protokol ( RDP ) uzak masa üstü bağlantısında bu böyle değildir. bağlantı sağlandığında sizin oturumu kapanarak karşı tarafın ne iş yaptığını göremezsiniz özel dosyalarınıza müdahale bile edebileceğinden sağlıklı değildir.

dosyanın net defteri açılımında Dosya ismi ve kullandığı 3389 portu görmektesiniz.Bu port sayesinde uzak bilgisayarlar ile iletişime geçilir ve bağlantı sağlanır. 

Aşağıdaki  Video ile Bunun Nasıl yapıldığını izleyebilirsiniz.

yukarıda video anlatımında uzaktan yardım nasıl kullanılır? veya diğer adıyla remote asistance nasıl yapılır? bununla ilgili bilgi vermeye çalıştık , sistemciler veya uzman olarak bu işlerle uğraşan bilgisayarcılar için oldukça pratik bir şekilde uzak bilgisayarlara üçüncü parti bir program kullanmadan bu şekilde bilgisayarlara masaüstüne bağlanarak yardım edebilir veya yardım isteyebilirsiniz. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın