Sponsorlu Bağlantılar

Twitter’da Reweet kaldırma

68 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Retweet nasıl kaldırılır, Retweet nasıl silinir konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Oldukça basit fakat o kadar uğraştırıcı da olan Retweet silme konusunda bilgiyi yazımızda bulabileceksiniz.

Oldukça etkili bir sosyal ağ olan Twitter de bir gönderiyi o kişinin profili açıksa herkes görebilmektedir. Takip ettiğiniz kullanıcıların paylaşımlarına Tweet adı verilmektedir. Bu Tweetleri beğenerek sizde bir şeyler katarak kendi profilin de paylaşmaya ise Retweet adı verilmektedir.

Yani kısaca Twitter’da başkalarının Tweetlerini paylaşma işlemine verilen isimdir. Burada bir Tweet paylaşırken kendi yorumunuzu eklerken, direk olarak da paylaşabilirsiniz.

Burada Retweete yorum eklediğinizde bir kişi yorum yaptığında Tweeti paylaşan kişi bu sohbete eklenmez ama yorum yapmadan direk Retweet yaptığınızda bu paylaşıma yorum yapıldığında asıl paylaşımcı da etkileşime katmak istiyorsanız, kullanıcı adından bahsetmek gerekmektedir.

RETWEET NASIL EDİLİR?

Takip ettiğiniz veya birinin Tweet gördüğünüzde bunu Retweet etmek istediğinizde paylaşım hemen altında dikdörtgen şeklinde ok işareti olacaktır bu Retweet işareti olup buna bastığınızda Retweet ve Alıntı Tweet seçeneklerinden kendinize göre birini seçerek paylaşın.

Yukarıda örnek resimde de görüldüğü gibi bir başkasının gönderisini kendi akışınızda paylaşabilirsiniz.

RETWEET NASIL KALDIRILIR

Asıl konumuza gelecek olursak, Retweet nasıl silinir bu aslında oldukça kolay fakat bazen uğraştıran bir konu gibi gelmektedir. Kullanıcılar bu silmek için başka yerlerde aramaktadır.

Profilinize giriniz hangi Retweeti kaldırmak istiyorsanız, ora paylaşımı bulun ve gönderinin altında Retweet butonuna bastığınızda aşağıda gibi paylaşım çıkacaktır. Retweeti Geri Al butonuna bastığınızda işlemi tamamlamış oluyorsunuz.

Yukarıda işlemlerle Twitter de bir başkasının gönderisini Reweet yaptığınızda nasıl silinir, nasıl kaldırılır konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili olarak sorular için sayfamızın hemen altında yorumlardan bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2022-2023-2024-2025-2026

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın