Sponsorlu Bağlantılar

Twitter Hesap Doğrulamada yeni gelişmeler

197 views
Sponsorlu Bağlantılar

Twitter’dan gelen haberlere göre 21.05.2021 tarihi itibari ile bu tarihte geçerli olacak şekilde yeni verification yani hesap doğrulama işlemi ile ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktı.

Bu açıklamaya göre Twitter hesap doğrulama işleminde “Geçtiğimiz birkaç ay içinde, hesap doğrulama uygunluk kriterlerine açıklık getirmek için çalışıyoruz ve halkın geri bildirimleriyle şekillendirilen yeni bir politika başlattık.

Ayrıca, artık güncellenmiş doğrulama kriterlerini karşılamayan, etkin olmayan veya eksik bilgileri olan hesaplardan doğrulama rozetini otomatik olarak kaldırarak bu politikayı uygulamaya başladık. Bugünün uygulama sunumu, Twitter’da doğrulamaya daha fazla şeffaflık, güvenirlik ve netlik sağlamak planlarımızdaki bir sonraki dönüm noktasını işaret ediyor.

Bu yapılan yeni politika ile yeni politikası ile doğrulama yapabilmek için kimlerin uygun olduğunu da aşağıda sıraladık.

  • Devlet
  • Şirketler, marka ve kuruluşlar
  • Gazeteciler, Haber kuruluşları
  • Eğlence
  • Spor ve Oyun
  • Aktivistler, organizatörler ve diğer etkili kişiler

Yukarıda doğrulamaya uyan kurum, kuruluşlar, markaların bilgilerinin tam olması gerekmektedir. Bu bilgiler Adınız, Soyadınız, Doğrulanmış telefon numarası, doğrulanmış e-posta adresi olması gerekmektedir.

Bununla birlikte hesabınızın son altı ay içinde aktif olması ve ayrıca Twitter topluluk kurallarına uymanız gerekmektedir.

HESAP DOĞRULAMASI NASIL YAPILIR

Twitter hesap doğrulaması yapabilmek için hesap ayarlar sekmesinde görmeye başlayacaktır. Kademeli olarak herkesin kullanımına birkaç ay içerisinde sunmaya başlayacaktır.

Doğrulama işlemi birkaç hafta sürebilmektedir. Doğrulama işlemi başarılı olduğunda hesabınızın yanında mavi rozet görünmeye başlayacaktır.

Twitter doğrulamaları hakkında bilgileri takip edebilmek için @Verified adresini takip ederek yeni gelişmelerden haberdar olabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024-2025

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın