Sponsorlu Bağlantılar

Twitter daki Kısatmalar

276 views
Sponsorlu Bağlantılar

Sosyal ağ dendiğinden herkesin aklına Facebok ile birlikte gelen diğer isim Twitter. Kullanıcı sayısı hızla artmaktadır. Twitterin kısaltmalarını aşağıda topladık.

Retweet (RT) : Başka bir twitter kullanıcısının tweet’ini sizin takipçilerinizde görsün diye tekrar tweetlemenizdir . Retweet tuşuna basıp sizin profilinizde görünmesini sağlarsınız.

Trending topic (TT) : Sol taraftaki en çok konuşulan 10 konunun listelendiği alana denir. Kısaltması TT’dir. Her ülkenin kendi TT listesi vardır ve kullanıcılar kendilerine göre bu TT listelerini il bazında ya da Ülke bazında özelleştirebilir. Ayrıca Dünya genelinde en çok konuşulan 10 konuyu gösteren bir listede vardır.

 

Mention (@..) : Kelimenin Türkçe karşılığı “bahsetmekten” gelir. Herhangi birinden bahsetmek için “@” işareti ile birlikte o kişinin profil adını yazarsınız. Ör: “@ademocut ” Şeklinde tweet attığınızda benden bahsetmiş olursunuz.
Friday Follow (FF) : Bu kısaltma takip ettiğiniz kişilerin sizi de takip etmesi içindir. Sadece cuma günleri yapılır. Şeklinde bir dünya uygulaması olsa da Twitter’da olan herkes , “Takip edeni takip ederim, hadi takipleşelim. “Tweetleri ile haftanın her günü ve günün her saati karşılaşacaktır.

 

Direct Message (DM) : Bir nevi e-maildir. Başka bir twitter kullanıcısının size atmış olduğu mesajı işaret eder. Profilinizdeki mektup işaretli olan bölümden okuyabilirsiniz. Takipçileriniz görmez size özeldir.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın