Sponsorlu Bağlantılar

torrent programları bilgisayarda çalışmıyor ?

20 views
Sponsorlu Bağlantılar

Torrent bir indirme protokolü diyebiliriz , bir dosya indirmek için tüm bilgileri içinde bulunduran torrent uzantılı dosyalardır. Bu konumuzda Utorrent , Bittorren , Bitcomet gibi indirme programları bilgisayarımızda çalışmıyor sorunu üzerinde duracağız.

Bilgisayarda Torrent Programları neden çalışmıyor? genel olarak akıllara ilk başta güvenlik duvarı , antivirüs programları , filtre programları tarafından engellendiği gelmektedir. Bu yüzden bilgisayarınızda bunlardan biri yüklü ise bu yazılımları devre dışı , pasif ederek tekrar torrent programlarını kullanmaya çalışınız. 

Küçük ve basit bir ipucu olarak da söylemek gerekirse , bu tür programlar bilgisayarın başlangıç da çalışan programlardır. Bu yüzden masaüstü ikonlarına bastığınız saten çalışır durumda olduğu için başlamamı gibi görünür o yüzden çalışan program varsa sağ tarafta saat yanında ikon varsa oradan açmayı deneyiniz. 

Bilgisayarınıza directx son sürümünü yükleyin , Windows 10 veya Windows 7 gibi sürümlere uygun programı resmi sitesinden bulun ve indirin eğer işletim sistemine uygun olmayan torrent programları açmayabilir uyumsuzluk sorunu yaşatır.

μTorrent

torrent açmıyor sorunu bir başka çözüm yolu eğer proxy kullanıyorsanız bunu iptal etmeyi deneyiniz , kullandığınız proxy bu sorunu yaratabilmektedir. 

yükleme sırasında yanlışlık hatalar olmuş ise kayıt defteri düzenleyicisinden utorrent veya bittorrent hangisi kurulu ise win+r çalıştır penceresini açın ve regedit.exe komutu yazın ctrl+f arama tuşuna program ismini yazın ve bulduğunuz dosyaları silin ardından Ccleaner Programı ile bilgisayarda çöp girdileri silin ardından torrent programların orjinal sitesinden tekrar indirin ve kurun. 

Arama Tags & Etiket ;

torrent programı bilgisayarda açılmıyor , utorrent bilgisayarda çalışmıyor , bittorrent pc de açılmıyor , torrent programları bilgisayarda çalışmıyor , torrent açılmıyor , torrent çalışmıyor , win10 , win7 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın