Sponsorlu Bağlantılar

Tiktok Hesabını Silmek İçin Kaç Rapor Gerekiyor

87 views
Sponsorlu Bağlantılar

Dünyaca ünlü video içerik üretim platformu olan Tiktok’da kaç tane şikâyet olursa hesap silinir bunu siz takipçilerimiz tarafından sıklıkla sorulması nedeniyle bu yazıyı ele aldık.

Bazen akış sayfanızda izlediğiniz bir video sizi rahatsız edebilir. Bunun sizi rahatsız ettiği gibi başkalarını da rahatsız ettiğini düşünebilirsiniz.

Bu tür videoları şikâyet etmek en doğal hakkınız, bunu ihbar, şikâyet etmekte oldukça basit bir adımla gerçekleştirebilirsiniz. Eğer şikâyet ettiğinizde topluluk kurallarına aykırı bir video ise bunu yöneticiler tarafından kaldırılarak size bildirim gelecektir.

Bir Tiktok kullanıcısın hesabını sildirmek için kaç şikâyetin gerektiği hakkında sorular sıklıkla gelmektedir. Aslında bununla ilgili kesin bir şey söylemek gerekir.

Şikâyet ettiğiniz hesap cinsel amaçlarla video paylaşıyor, çocukları zararlı şeyler yapmaya ikna etmeye çalışılan türlerde veya diğer topluluk kurallarını ihlal eden video içeriği paylaşılıyorsa tek şikâyet bile hesabın kapanmasına neden olmaktadır.

Bunun için “https://www.tiktok.com/community-guidelines?lang=tr” adresi üzerinden topluluk kurallarını göz gezdirerek kural ihlali olup olmadığını karar veriniz.

Tiktok, videonun standartları ihlal ettiğini düşünüyorsa video sahibine bir bildiririm göndererek videonuzu kaldırmakta veya uyarı almaktasınız. Eğer şikâyet çok olursa video kaldırılmaktadır. Eğer hesabınız aşırı derece ihtar alırsa, hesabınız askıya alınmaktadır.

Bir video ne kadar çok tepki alırsa ( topluluk kurallarına uysa bile ) kaldırılma ihtimali vardır. Eğer Tiktok üzerinden para kazanıyor ve alacağınız var hesabınız kapandığında bu ücreti alamazsınız.

TikTok‘ta bir videoyu şikâyet ettiğinizde, bunun Topluluk Kurallarını veya Hizmet Şartlarını ihlal ettiğini düşündüğünüzü ve şirketin bu videoyu incelemesini istediğinizi belirtebilir ve geri bildirim yapabilirsiniz. Bir videoyu şikâyet ettiğinizde aşağıdakilerden biri meydana gelebilir;

Topluluk Kurallarını ihlal edip etmediğine bağlı olarak TikTok videoyu silebilir veya devam ettirebilir. Bir videoyu bildirirken videonun ihlal ettiğini düşündüğünüz Topluluk Kuralları’da ihlal eden bölümünü seçebilirsiniz ve TikTok, şikâyetinizi gönderdikten sonra bunu dikkate alacaktır. Hesabın kaç kez rapor edildiğine bağlı olarak, materyali incelenirken geçici olarak askıya alınabilir.

TAVSİYE VİDEO;

Şikâyet ettiğinizde bunu karşı taraf bilmemektedir. Bunu tamamen kimliğiniz gizli olarak gerçekleştirmektedir.

Konumuzu toplarsak Tiktok hesabını silmek için kaç kişinin şikâyeti olup olmadığı konusunda kesin bir şey yoktur. Tek şikâyet bile yetebilir bir video içeriğinden çok fazla şikâyet geliyorsa hesabının askıya alınıp silinmesi de olabilmektedir. KOD: 2022-2023-2024-2025-2026

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın