Sponsorlu Bağlantılar

This Account Has Been Suspended ne anlama geliyor

44 views
Sponsorlu Bağlantılar

İnternet’de bir siteyi ziyaret etmek için girdiğiniz’de karşınıza bir anda “This Account Has Been Suspended” yazını karşınıza gelmiştir. Bu hata veya sorun nedir neden siteyi açmıyor?

Acaba bu sorun benim bilgisayar’dan mı yaşanıyor veya girmeye çalıştığım site banlı mı?sorunlu mu? bu tür sorulara cevap vermeye çalışacağım.

this-account-has-been-suspended-nedir

This Account Has Been Suspended” diğer Türkçe karşılığı ile “Bu Hesap Askıya Alındı” hatasıdır. Girmeye çalıştığınız domain hesabı askıya alınması ise şu şekilde oluşmaktadır. Bu tarafı biraz webmaster veya site sahiplerini ilgilendiren bir konudur ama site ziyaretçileri için biraz bilgi vermek gerekirse ;

  • Girmeye çalıştığınız site fazla işlemci ( cpu ) kullanımı yapıyorsa veya kendine ayrılan disk alanı kullanıyorsa hosting sahibi firmalar bu siteyi askıya alabilirler.
  • Site illegal yani yasal olmayan içerikler paylaşıyorsa ( warez , adult vs) yada lisanssız yazılımlar , temalar , eklentiler kullanıyorsa askıya alına bilir.
  • girmeye çalıştığınız firma hosting firmasına aylık host parasını veya süresi dahilinde hosting ücretini ödemediyse hesap askıya alınmaktadır.
  • Sitenize herhangi bir illegal dos saldırıları , ip saldırıları oluyorsa host sağlayıcı firmalar güvenlik nedeniyle hesabınızı geçici olarak askıya almaktadır.
  • Kullanım şartlarına uygun davranmıyorsanız hesabınız bu doğrultuda askıya alınmaktadır.

yukarıda saydığım nedenler doğrultusunda This Account Has Been Suspended sorunu yaşanmaktadır. Sizinle ilgili olarak yapabileceğiniz pek bir şey olmadığını buradan belirtmek gerekiyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın