Sponsorlu Bağlantılar

the network path was not found sorunu nasıl çözülür?

887 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda the network path was not found hatası ve bununla ilgili olarak sorunun nasıl çözüleceği hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Bir ağ ortamında farklı bir ağ ortamına bağlanıldığında alınan the network path was not found sorunu ve bununla alakalı olarak vereceğimiz birkaç çözüm adımıyla bu problemi çözmeye çalışacağız.

Windows 10, Windows 8, Windows 7 işletim sistemlerinde ve diğer eski işletim sistemlerinde yaşanabilen bu problem için aşağıda vereceğimiz küçük ipuçları sorunu çözmeye çalışalım.

THE NETWORK PATH WAS NOT FOUND ÇÖZÜMÜ

Geçerli ağ yolu yanlış yazılmış olabilir bunu kontrol ederek tekrar ağa ( network ) bağlanmayı deneyiniz. Uzak bir ağa, bilgisayara bağlandığınız da kullanıcı adı ve parolayı doğru yazdığınızdan emin olunuz.

Dosya ya da yazıcı paylaşımında bu problem yaşanıyorsa ağ paylaşım ayarlarını kontrol edeniz. Parola ağ korumayı kapatarak tekrar bağlanmayı deneyiniz.

 

the network path was not found problemi çözümünde genelde Windows 10 işletim sisteminde her defasında gelen güncellemeler nedeniyle ağ sorunları yaşanmaktadır.

Bu ağ sorunları paylaşım merkezinde parola ile koruma siz kapattıkça güncellemeler ile açılmakta ve ağ bağlantısını parolaya çevirmekte ve bu nedenle sorun teşkil etmektedir.

Bu verdiğimiz yöntemlerle “ağ yolu bulunamadı” sorunu çözmeye çalışacağız. Bu konumuzda sizlerden gelen sorulara the network path was not found hatası çözümü hakkında bilgi vermeye çalıştık. Bununla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından ya da diğer tüm sorularınız için bilgisayarcıya soru sor kısmından sayfamızı kullanarak cevaplayabilirsiniz.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın