Sponsorlu Bağlantılar

Telefon işlemci bilgilerini öğrenme

34 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda telefon işlemci bilgilerini bulma, telefon işlemcini öğrenme konusunda bilgi vereceğiz. Konumuza başlamadan önce birkaç önemli bilgi verdikten sonra akıllı telefonların işlemcisini nasıl öğreniriz bununla ilgili bilgi aktaracağız.

Günümüz teknolojisi ile telefon işlemci mimarisi genel olarak Android cihazlarda kullanılan ARM, ARM64 veya x86 mimarisine sahiptirler.

Yeni teknoloji sayesinde piyasada en çok kullanılan işlemci mimarisi ARM64 ön planda tutulmaktadır. Elimizde hali hazırla Android cihazlarda telefonun kullanmış olduğu işlemciyi öğrenmek için kullanılan uygulamalar mevcuttur.

Daha önceki konularımızda bilgisayarın işlemci modelini öğrenme konusunda bilgiler vermiştik. Bazı kullanıcılarımız Akıllı telefonun işlemci modelini bulmak konusunda sorularına dayanarak bizde bu konumuzda siz takipçilerimize ve merak eden kullanıcılar için bu yazımızı yazmaya karar verdik.

AKILLI TELEFON İŞLEMCİ MODELİNİ ÖĞRENME

Bunun için kullanacağımız uygulamalar mevcuttur. En çok kullanılan uygulamalar arasında Droid Hardware Info uygulaması indirerek cihazınıza kurduğunuzda Akıllı telefonun işlemci modelini öğrenmek çok kolay olacaktır.

ANDROİD İŞLEMCİ MARKA VE MODELİNİ ÖĞRENME VİDEO

Uygulamayı indirdiğinizde Sistem > İşlemci sekmesine girdiğinizde CPU Mimarisi, CPU Yonga seti, İşlemci çekirdek, işlemci hızı, Cpu özelliği, Kernel bilgilerini kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Bu adımlarla kolaylıkla Akıllı Mobil telefon işlemci mimarini öğrenmek, işlemci modelini öğrenmek oldukça kolay olacaktır.

Bu konumuzda telefon işlemci bilgilerini öğrenme konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın