Sponsorlu Bağlantılar

task host window sorunu nasıl çözülür?

15.534 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarı kapatmak için power düğmesine bastığınızda arka planda çalışan programlar nedeniyle bilgisayar geç kapanabilir . Arka planda çalışan programlardan biride task host window uygulamasıdır. Bilgisayarı kapatırken arka planda bu program çalışması nedeniyle geç kapanmasına neden olabilmektedir. 

Bu yazımızda task host window bekliyor sorunu nasıl çözülür konusu üzerinde bilgi aktarmaya çalışacağız. Windows 10 , Windows 7 veya bir başka işletim sistemi olsun arka planda çalışan taskhost.exe dosyası nedeniyle bilgisayar geç kapanabilir veya donmalar yapabilir. Bu can sıkıntılı bir hal alabilmektedir . Şimdi aşağıdaki vereceğim çözüm yolları ile bu sorunu çözmeye çalışalım.

task host window bekliyor sorunu nasıl çözülür?

  • Görev Zamanlayıcı > Görev Zamanlayıcı Kitaplığı > Microsoft > Rac > – RacTask üzerine gelince fare sağ tuşu ile devre dışı bırakmayı deneyin. win+r tuşlarına birlikte basarak “taskschd.msc” komutun yazdığınızda görev zamanlayıcı ayarlarını açabilirsiniz. 

 

Bu adımları uygulayın ve sorunun çözülüp çözülmediğini tekrar gözetleyin bu hata ile tekrar yaşanıyor mu , yaşanmıyor mu kontrol ediniz. 

  • Diğer bir çözüm bilgisayarı kapatmadan önce arka plan’da çalışan taskhost.exe dosyasını kapatmanız olacaktır. Arka planda çalışan programlar nasıl kapatılır? konusu bilgi verecektir. 
  • task host window bekliyor hatası  çözümü için bir başka metot ise “https://support.microsoft.com/tr-tr/kb/975777” adresine gidiniz ve buradan “Düzeltme İndirmesi Kullanılabilir” bu adımdan Hotfiks uygulaması ile bu sorun çözülebilmektedir. Fix291946 dosyası ile bilgisayarınızda bir fixleme yaparak sorun çözülecektir.

Sistem kapatma sırasında taskhost.exe dosyasının işlem ileti durdurma nedeniyle yaşanan bir aksaklıktır ve yukarıda fixleme – düzeltme sayesinde bu sorun çözülecektir .

Arama Tags & Etiket;

task host window bekliyor sorunu nasıl çözülür , task host window bekliyor hatası nasıl çözülür , task host window Windows 7 , task host window bekliyor Windows 7 , task host window bekliyor kesin çözüm , task host window bekliyor problemi , task host window bekliyor error , task host window bekliyor arka plan , taskhost.exe hatası , taskhost.exe sorunu , taskhost.exe çözüm

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

task host window sorunu nasıl çözülür? (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın