Sponsorlu Bağlantılar

Tanılama ilkesi hizmeti çalışmıyor Windows 10

815 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda internet bağlantısı sorunu çekenler için sıklıkla başvurulan çözüm yollarından biri olan tanılama ilkesi hizmeti konusunda yaşanan hatalar, sorunlar ve bununla ilgili çözümleri siz takipçilerimize anlatmaya çalışacağız.

Windows 10, Windows 8, Windows 7 işletim sistemi ve eski sürümlerde tanılama ilkesi hizmeti çalışmıyor sorunu nasıl çözülür bu yazımızda vermeye çalışacağız.

WİNDOWS 10 TANILAMA İLKESİ HİZMETİ ÇALIŞMIYOR SORUNU

Yeni işletim sistemi Win 10 da tanılama ilkesi hizmeti çalışmıyor hatası için aşağıda vereceğimiz ipuçları ile bu sorunu çözmeye çalışacağız. Bu sorun kesin bir çözüm yolu değildir. Bunun nedeni bilgisayarda virüsler, bozuk dosyalar vb. konularda farklı nedenlerle oluşmuş hataların tetiklemesi nedeniyle de oluşabilmektedir.  Temel olarak problemin kaynağını bu şekilde çözmeye çalışacağız.

  • Windows + R tuşlarına birlikte basınız.
  • Çalıştır penceresi açılacaktır.
  • Çalıştır penceresine “msc” komutunu yazınız.
  • Bileşen Hizmetleri
  • Hizmetler ( Yerel )
  • Tanı ilkesi hizmetleri

Bu alanda hizmetler kısmında “tanı ilkesi hizmetleri” yazan yere geliyoruz.

Örnek resimde olduğu gibi “tanı ilkesi hizmeti” üzerine geliyoruz ve farenin sağ tuşu ile “özellikler” kısmına giriyoruz ilk önce bunu devre dışı bırakıyoruz ardından “otomatik” konuma alarak yeniden başlat diyerek “tanılama ilkesi hizmetleri” yeniden başlatıyoruz.

  • Eğer hizmetler durmuşsa bunun için bu ayarı açabilirsiniz. Bunun dışında bilgisayara virüs bulaşmışsa sağlam bir antivirüs yazılımı ile bilgisayarı taratmak olacaktır. Bunun için Lisanslı bir yazılım ile derinlemesine taratmanız gerekebilir.
  • Diğer bir çözüm yolu eğer işletim sisteminde eksik dosyalardan kaynaklı olarak yaşanan bir problemse sistem geri yükleme yapılabilir. Yakın bir zamanda olmuşsa bilgisayar sistemini eski tarihli bir tarihe geri döndürebilirsiniz.
  • Bilgisayarı başlangıç onarma ile bozuk sistem dosyalarını düzeltmeye çalışabilir yeniden yükleyebilirsiniz.
  • Yukarıda verdiğimiz çözüm yolu ile tanılama ilkesi hizmeti çalışmıyor w10 çözümünü yardımcı olacaktır. Birde bununla birlikte tanı ilkesi hizmeti hata 5 mesajı olarak da verebilmektedir.

Bununla ilgili çözüm aynıdır. Bu konumuzda tanılama ilkesi hizmeti çalışmıyor çözümü konusunda sizlere destek vermeye çalıştık. 2018, 2019, 2020 yıllarında veya ilerisinde tanılama ilkesi menüleri değişir mi bilinmez fakat çözüm yolu olarak aynısı kullanılır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın