Sponsorlu Bağlantılar

{ Güncel } Syskey.exe Nedir Nasıl Kullanılır ve İptal Edilir

1.594 views
Sponsorlu Bağlantılar

syskey

Syskey Nedir ilk önce Bununla ilgili bir kısa bilgi vermek istiyorum. Syskey bir şifreleme türü olarak bilgisayarlarınızın çalınması ile bilgisayarınızın kullanıcı şifresi var ise bunun kırılacağını hesaplayarak Syskey.exe ile bilgisayarınıza veri veri tabanı şifresi oluşturmaktadır.  Syskey.exe eski sürüm bilgisayarlarda Windows xp , NT , 2000 gibi sürümlerde biraz daha ön plandadır.

Syskey.exe Nasıl Kullanılır ?

Bu konuda yukarıda sizler için hazırladığım video yardımcı olacaktır , şifayet anlatmak gerekirse , Win + R dos penceresini açıyorsunuz buraya cmd komutunu yazıyoruz ve syskey.exe komutu ile entere basıyoruz.

syskey nasıl kullanılır

 

Şifreleme Etkin işaretledik den sonra Tamam diyoruz ve Bir parola belirliyoruz ve bilgisayarımız yeniden açıp başlayınca size açılışta bir parola soracaktır. Böylece Bilgisayarınızı hırsız ve yabancı gözlerden korumuş olursunuz.

Syskey Nasıl İptal Edilir ?

Bilgisayarımızı syskey parolası ile açtık dan sonra tekrar aynı yol ile win + r çalıştır penceresine syskey komutunu yazıyoruz çıkan pencere yine aynı olacaktır buraya Şifreleme Devre Dışı işaretleyerek tamam diyoruz eski parola soracak bunu girdikten sonra syskey iptal etmiş oluyoruz.

Tags – Etiketler ;

syskey nedir , syskey nasıl kullanılır , syskey.exe nasıl iptal edilir , syskey.exe kaldırma , syskey ile güvenlik, syskey securty , syskey kullanımı , syskey , windows 7 , windows 8 , windows 10

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın