İpUçları

Spotify ne kadar internet harcıyor

Spotify ne kadar internet harcıyor

Merhabalar, bu konumuzda Spotify kullanırken ne kadar internet harcar bunu merak eden kullanıcılara aydınlatmak amaçlı olarak bilgi vereceğiz.

Videolarda olsun veya müzik dinlerken olsun dinlediğiniz akışa göre değişkenlik gösterebilen bir internet kullanımı vardır. Videolarda 4K, HD veya normal bir video izlediyseniz bunların internet paketi tüketimi farklı olacağı için bu Spotify içinde geçerlidir.

Spotify müzik kalitesi otomatik ağ bağlantılarına göre değişkenlik göstermektedir. Bunlar aşağıda gibidir.

  • Otomatik; ağ bağlantısına göre değişkendir.
  • Düşük; Yaklaşık 24 kbit/s ile eş değerdir.
  • Normal; 96 kbit/s ile eş değerdir.
  • Yüksek; 160 kbit/s ile eşdeğerdir.
  • Çok yüksek; 320 kbit/s ile eşdeğerdir.

SPOTİFY NE KADAR İNTERNET YİYOR

Spotify veri akışı ile ne kadar internet harcıyor, ne kadar veri tüketiyor? Bu veri tüketimine göre değişkenlik sağlamaktadır. İnternet paketinizin durumuna, kotasına göre baktığınızda buna göre bir ayarlama yapabilirsiniz.

DÜŞÜK KALİTE ( 24 KBPS )

Burada üç dakikalık bir şarkı dinlediğinizde 0.18 MB veri kullanımı olmaktadır. 1 GB veri için 92.5 saat kadar bir süre kullanmak gerekebilir.

NORMAL KALİTE ( 96 KBPS )

Spotify de normal bir kalitede şarkı dinlerken sarf ettiğiniz internet üç dakikalık bir şarkı için 0.72 MB dır. 1 GB internet tüketimi için yaklaşık olarak 23 saat kadar bir süre olarak tutabilir.

YÜKSEK KALİTE ( 160 KBPS )

Spotify de yüksek kaliteli bir müzik dinlediğinizde 15 saatlik internet tüketimi için 1 GB internet kullanmış oluyorsunuz.

ÇOK YÜKSEK KALİTE ( 320 KBPS )

Çok yüksek kaliteli dinlediğiniz müziklerde internet kullanımı 7 saat de 1 GB kadar kullanım miktarıdır. Ortalama olarak internet kullanımı bu şekilde gerçekleşmektedir.

Kullanım miktarınızı düşürmek için tasarrufu aktif etmek gerekebilir. Bunun için aşağıda adımlarla etkinleştirelim.

  • Ana sayfa
  • Ayarlar
  • Canvas ( kapatın )

Bu ayarla müzik kalitesini 24 Kbit olarak ayarlayacak ve sanatçı canvas’ını devre dışı bırakacaktır. Böylece internet tüketimini azaltacaktır.

TAVSİYE VİDEO;

Bu konumuzda Spotify internet kullanımı hakkında Spotify ne kadar internet yer, ne kadar internet gider konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2022-2023-2024-2025-2026

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL