Sponsorlu Bağlantılar

snapchat yeni keşfet özelliği

1.969 views
Sponsorlu Bağlantılar

Snapchat yeni bir özelliği olan keşfet özelliği ile bulunduğunuz lokal konum veya dünya’da istediğiniz bir alandan atılan snap’leri görebilirsiniz. Sizi veya diğer snap kullanıcıları harita üzerinde bularak atılan snap paylaşımlarını izleyebilirsiniz. 

Yeni keşfet özelliği kısaca nedir? bununla ilgili bilgi verdikten sonra keşfet özelliği nasıl kullanılır? bunun hakkında bilgi aktarmaya çalışacağız.

keşfet özelliği harita üzerinde dünya’da ki her bir yerden özelliğin açık olması halinde snapler bu harita üzerinde görünecektir ayrıca arkadaşlarınız’da eğer konum bilgileri açık ise görebileceksiniz veya konumlarını arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz.

SNAPCHAT KEŞFET ÖZELLİĞİ NASIL KULLANILIR?

Keşfet özelliğinin kullanımı oldukça kolay ve anlaşılır bir arayüze sahiptir. Harita aktif, açmak için iki parmaklarınızla ekranı küçültmeniz yeterli olacaktır.

snapchat harita özelliği şimdi keşfetmek için açıyoruz açılan harita’da kırmızı kişi sizin kendiniz olarak görünüyor ve konumuz ile birlikte görünmektedir. Diğer kullanıcılar ise snapchat’de arkadaşınız olarak kayıtlı kişiler fakat bunlar eğer snap paylaştılar ise harita görünecektir, snap atmadılarsa harita gösterime çıkmazlar. Tabi hemen akıllara bir soru geliyor snap atmış fakat harita’da göremiyorum? harita göremiyorsanız kişi hayalet modu‘nu kullanıyor demektir.

 

harita üzerinde arkadaşınızın üzerine bir kere dokunduğunuzda arkadaşınızın bulunduğu konumu daha iyi görebilir harita üzerinde adresi daha iyi net bir hale gelecektir ve ekranın altında çıkacak küçük bir pencerede arkadaşınızla sohbet için dokunmanız yeterli olacaktır. Bu menüyü sağa solu kaydırmak şartı ile harita üzerinde bulunan diğer arkadaşlarınızı göre bilir bunu sağa veya sola çevirdikçe harita üzerindeki konumları da otomatik olarak karşınıza gelecektir.

Yine yukarıda turkuaz renkli işaretler ne demek hemen onu açıklayalım, o rengin anlamı sizin arkadaşınız olmayan snap kullanıcılarının paylaşımları demektir. o renk üzerine bir kere dokunduğunuz’da bu paylaşımları kolayla izleme imkanı olacaktır.

Arama kısmında ne yapılabilir? burada harita’da görünen arkadaşlarınızı görebilir, veya seçmek şartı ile bulunduğu konuma sizi götürebilir veya öne çıkan hikayeler ile kullanıcıların snapleri izleyebilirsiniz. son derece kullanışlı bir özelliktir. 

Ayarlar bölümünde “Hayalet Modu” aktif ederseniz, diğer snapchat kullanıcıları veya arkadaşlarınız konumuzu göremeyeceklerdir. ayrıca konumu kimler görebilir kısmından Arkadaşlarım veya Arkadaşlarını Seç iki tür ayarı vardır. Burada arkadaşlarım dediğiniz de tüm arkadaşlarınız diğer arkadaşlarını seç kısmında ise belirlediğiniz arkadaşlarınız sizin konumuzu görecektir.

yukarıda snapchat keşfet özelliği nasıl kullanılır, harita kullanımı ve arkadaşlarınızla ilgili önemli sayılacak bu trend uygulamada en iyi şekilde kullanımı sizlere elimizden geldiği kadarı ile açıklamaya çalıştık. Bununla ilgili soruları yorumlar bölümünden veya soru & cevap kısmından tarafımıza iletebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın