Sponsorlu Bağlantılar

snapchat kurtarma kodu nasıl oluşturulur?

12.819 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda snapchat kurtarma kodu veya diğer adıyla oturum açma doğrulaması nedir? nasıl oluşturulur? bununla ilgili bilgi vermeye çalışacağız. Snapchat hesabınızı bir başka yeni cihazdan açmak istediğiniz’de veya hesabınızı güvende tutabilmek için snapchat sizden kurtarma kodu, oturum açma doğrulaması isteyebilir. Hesabınızda şifreyi unutmanız halinde, çalınması halinde hesabı güvende tutabilmek için kurtarma kodu oluşturmanız gerekecektir. 

Bu özellik isteğe bağlı olarak kullanabilirsiniz. Hesabınıza erişemiyorsanız telefon numarası veya e-posta adresi ile giriş yapamadığınız zaman iki faktörlü kimlik doğrulama ile giriş yöntemini kullanabilirsiniz. Bu etkinleştirildiğinde telefon numaranıza bir kod gönderilecektir. Eğer telefonu kayıp ettiğinizde veya telefonu değiştirdiğinizde snapchat app uygulamasını yeniden yükleme yapıldığında giriş sorunu yaşanabilmektedir. Bu nedenle bu kod sizi için bir can kurtarma noktası olacaktır.

Snapchat kurtarma koduSnapchat recovery code ) aktif etmeniz ileride doğacak problemler için bire bir çözüm yolu olacağını unutmayınız. Şimdi bu özelliği aktif etmek istiyorsanız yapılması gereken adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

Snapchat Kurtarma Kodu Nasıl Oluşturulur?

Snapchat Ayarlar > Oturum Açma Doğrulaması >  Bu adımları takip ederek iki farklı doğrulama adımlarını seçebilirsiniz. SMS Doğrulama ve Kimlik Doğrulama Uygulaması olarak seçim size kalmıştır. 

SMS Doğrulama ; eğer bu doğrulama yolunu seçerseniz telefon çalındığında, kayıp olduğunda veya yurtdışı’na çıktığınızda bu doğrulama metodu kullanılamaz olabilir. Bunu dikkat etmeniz gerekebilir.

Kimlik Doğrulama Uygulaması ; Google Authenticator gibi cihazında yüklü bulunan bir kimlik doğrulaması uygulamasıyla bir oluşturur. 

şimdi tercih size kalmış ben sms doğrulama yolunu seçerek sizlere snapchat kurtarma kodu oluşturma hakkında anlatıma geçeceğim. Bu iş için aşağıdaki adımları takip ederek nasıl yapılır? bunun inceleyelim.

oturum açma doğrulaması, hesabının güvende olmasına yardımcı olur. Oturum açma doğrulaması açıksa ; yeni cihazlardan oturum açabilmek için hem şifrene hem de telefonuna gönderilen doğrulama koduna ihtiyacın olacaktır.

Bu alanda sizlere eğer bu özellik aktif olduğu sürece sizden bu kodu isteyeceğini dair bilgi vermektedir. Devam Butonu basarak devam edebilirsiniz. 

 

doğrulama kodunu ne şekilde alacağınızı belirleyeceksiniz. Eğer sms ile alacaksanız sistemde, kayıt olurken kullandığınız telefon numarasına bir doğrulama kodu gönderilecektir, bunun için devamlı kullandığınız telefon numarası olmasına dikkat ediniz. Diğer seçenek de google authenticator özelliği ile doğrulama yapabilirsiniz tamamen tercih size kalmıştır. sms doğrulama adımını seçerek ben devam ediyoruz.

sms doğrulama tercihini seçtiğimizde telefon numarasına nxsms üzerinden bir 6 haneli bir kod gönderilecektir bu kodu telefon klavyesi ile giriyoruz ve doğrulama yapıyoruz. Buradaki amaç telefon numarasının doğru olduğunu ve telefon numarasını da doğrulamış oluyoruz. kodu girdikten sonra diğer adıma geçtiğimizde kodu oluştur adımına geçeceğiz.

kodu oluştur butonu ile kodu ile artık kurtarma kodu oluşturulacaktır, bu kodu unutmayacağınız bir yere not alınız, snapchat giriş sorunlarında bu kodu kullanmanız gerekeceğini söyleyelim. 

 

Bunu güvenli bir yere yaz! Doğrulama kodunu erişemediğin durumlarda bu şifreyi kullanarak hesabına giriş yapabilirsiniz.

artık 10 haneli bir snap kurtarma kodu alıyorsunuz, bu kodu unutmayacağınız güvenli bir yere not alınız. giriş sorunlarında bu kodu kullanarak snapchat uygulamasına giriş yapabilirsiniz. Sizlere snapchat kurtarma kodu nasıl oluşturulur? hakkında sizlere bilgi vermeye çalıştık umarım faydalı olmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

snapchat kurtarma kodu nasıl oluşturulur? (11 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Kurtarma kodu almadım ve telefon numaram değişti yani doğrulama kodu giden telefon suan iptal hesabıma nasıl erişim sağlarım ?

  2. hocam e posta erişimim var, kullanıcı adi ve şifremi biliyorum ama daha önceden kullandığım şuan kullanmadığım numara kayıtlı ve mesaji ona gonderiyo, kurtarma kodunuda bulamıyorum ne yapmam gerek?

  3. kurtarma kodu almıştım ama suan bulamıyorum, numaramı değiştirdim nasıl giriş yapabilirim ? kullanıcı adı, şifre ve mail adresimi biliyorum ama telefona onay kodu istiyor

  4. Ya selamun aleykum ben kurtarma kodunu bulamiyorum ya nummara degistirdim sifre e posta frlan hersey aklimda tek kurtarma kodu yok

  5. Kurtarma kodunun nasıl olusturuldugundan bize ne numarayı değiştirdim e posta tanımlı kurtarma kodunu da hatirlayamiyorum hesap nasıl kurtarılır onu anlatin

  6. Ben snapchata kaydola girdim ad we soyadida yazdım dogum tarihimida yazdim kullanici adinida yazdim sonra şifre yaz deydi ama bana şifre gelmiyor neden boyle oluyor ben yapayim

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın