Sponsorlu Bağlantılar

Smart Tv’de Dns nasıl değişir?

5.911 views
Sponsorlu Bağlantılar

Smart Tv Dns Ayarı Nasıl Değişir?

merhabalar ilk önce smart tv nedir? buna değineceğiz ve smart tv dns ayarları değiştirme konusunda yardımcı olmaya çalışacağım. Smart tv normal bir televizyona multimedia eklenerek internete giren bazı uygulamaları televizyonda çalıştırmak amacıyla üretilen tvlere smart tv denilir. 

Normal telefon ve bilgisayarda yasaklamış sitelere erişim engelli sitelere giriş yapabilmek için dns adresi değiştirilir, smart tv‘de bazı uygulamaları video açabilmek sitelere girmek içinde smart tv’de dns değiştirmek gerekmektedir. Bunun için smart tvde açılmayan erişim engelli siteler için dns adresi değiştirme konusunu aşağıda açıklamaya çalışacağız.

smart tv dns ayarları değiştirme ;

smart televizyonda dns değiştirme televizyon markaları ve modeline göre menüleri değişebilmektedir. Bunun için biz genel olarak Samsung, LG, Vestel gibi markalarda farklılık gösterebilir. 

Menü > Ağ > Ağ Ayarları > İp Ayarları bu bölümden dns adreslerini değiştirebilirsiniz, dns adresi olarak Google Adreslerini kullanabilirsiniz. 

Birincil Dns ; 8.8.8.8 

İkincil Dns ; 8.8.4.4 

Eğer kullanılan menü İngilizce ise o zaman Network > Network Setting > IP Setting adımlarını izleyerek dns adreslerini değiştirebilirsiniz. Eğer dns adresleri çalışmıyorsa güncel dns adreslerini net üzerinden araştırarak bu dns adreslerini deneyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın