Sponsorlu Bağlantılar

site’nin meta etiketlerini öğrenme

214 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konu anlatımda bir siteye ait meta etiketi öğrenme konusunda bu işleyişin nasıl yapılacağına dair sizlere bilgiler vermeye çalışacağız.

Meta Etiketi Nedir?

Bir sitenin neyle alakalı olduğunu arama botlarına bildiren etiket türüdür. Bu etiketler head kısmına yerleştirilir. Sitenizin hakkında bilgiler sunmaktadır. Sizde merak ettiğiniz bir sitenin meta etiketlerine ulaşmak, öğrenmek isterseniz bu yazımız tam size göre olacaktır

Meta Etiketi Bulma

Sitenin meta bilgileri nasıl öğrenilir? Bununla alakalı sizlere bir siteyi önerebiliriz. Bu site diğer web sayfaların meta etiketlerini toplamaktadır.

Bu adres “http://tools.buzzstream.com/meta-tag-extractor”  tarayıcıya yapıştırarak ulaşabilirsiniz. Sitelerin meta etiketi toplamakta ve sizde bu site sayesinde meta etiketi öğrenme işlemini bunun üzerinden yürütebilir ve meta analizi yapabilirsiniz.

Öğrenmek istediğiniz sitelerin adresleri resimde olduğu gibi boş kısma yazıyoruz ve Go– > butonu bastığınız da birkaç saniye sonra siteye ait üst başlık bilgilerini, etiketleri toplayabilir ve bu sütün üzerinde derlemeler yaparak csv uzantılı olarak dosyalarını indirebilirsiniz.

Bununla ilgili olarak kullandığımız wmaraci ve r10 siteleri üzerinden de seo analizi yaparak meta etiketi bulma konusunda sizlere yardımcı olacaktır.

Site Meta Etiketinde olması gerekenler

Meta-tag etiket oluşturmak mı? İstiyorsunuz o zaman bu site tam size göre “https://wmaraci.com/meta-tag-olusturucu” adresi üzerinizde kendi internet sayfanıza ait bir meta etiketi oluşturabilirsiniz.

Site Başlığı ( title )

Site Tanımlaması ( Description )

Anahtar Kelimeler ( Keywords )

Yazar ( Author )

Bu boş kısımları doldurarak sitenize ait bir meta etiketi oluşturarak Google’un sitenizi tanımasında yardımcı olacaksınız.

BU konumuzda meta etiketi öğrenme konusunda nasıl yapılır? Bununla alakalı ipuçları vermeye çalıştık. Bununla ilgili sorularınız için soru & cevap veya sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından tarafımıza sorularınızı gönderebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler: ,

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın