Sponsorlu Bağlantılar

Şifreleriniz ( Password ) Ne kadar Güvenli Test Ediniz

606 views
Sponsorlu Bağlantılar

Artık Her şeyimiz parola ( şifreye ) dahayı , bankamatik şifrelerinden tutunda , Bilgisayar üzerinde chat , yada mail adreslerimizi kontrol edene kadar her şeye bir şifre giriyoruz peki bu Girdiğimiz Şifreler ne kadar güvenli ?  Bilgisayarlar üzerinde girdiğiniz şifrelerin ne kadar güvenli yada ne kadar güvensiz olduğunu ölçmeye yarayan bunun hakkında bilgi veren  How secure is my password  sitesine girerek sizde şifrelerinizi kontrol ediniz .

Girdiğiniz şifrenin hangi sürede kırılacağını ölçebilirsiniz ve tavsiyelerde bulunacaktır. “https://howsecureismypassword.net/” adresi üzerinden şifre ne kadar güvenli bu konuda size şifrenizi analiz edecektir. daha önceki konularımızda güvenli şifre nasıl oluşturulur? bu konuda açıklamalarda bulunmuştuk, güvenli şifre için karışık karakterlerde, büyük harf küçük harf ve rakam, karakterlerin olduğu bir şifre belirlemeniz her zaman için iyi olacaktır. 

User1234! örneğinde olduğu gibi şifrelerin kırılması ve tahmin etmesi zor olan parola belirlenmesi, ve bir yere unutmamak için yazılmaması gerekir, açık alanlarda girdiğiniz sitelerde şifreyi hatırlar butonu seçmemeye dikkat ediniz. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın