Sponsorlu Bağlantılar

Shadow Ban Nedir ve Yasak Nasıl Kaldırılır

81 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Instagram Shadow Ban ne demek, Instagram Shadow Ban nedir konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Instagram Shadow Ban diğer adıyla Gölge yasağı konusunda merak edilenleri yazımızda bulabilirsiniz. Son zamanlarda gönderileri etkileşimlerinizde bir düşüş yaşadınız veya takipçileriniz de ani düşüşler olmuş olabilir.

Bunun nedeni, görünüşte Instagram hesabınızı etkileyen ve sosyal medyada sinirleri zorlayan Instagram Shadow Ban nedeni olabilir!

Instagram da işletme hesabınız olabilir veya bireysel hesabınız nedeniyle zorluklar çekebilirsiniz. Satış yaparak ve rekabetçilerinizle rekabet etmek için oldukça güzel içerikler oluşturuyor fakat hedef kitlelere tam olarak ulaşamıyor emeğiniz boşa gidiyor bunun altında nedenleri araştırmak gerekmektedir.

Bu nedenle Instagram Shadow Ban konusunu iyi irdelemek gerekecektir. Mutlaka bir yerlerde ters bir şeyler yapıyorsunuz demektir.

INSTAGRAM SHADOW BAN NEDİR

Shadowban gölge yasağı adından anlaşıldığı gibi hesabınızda görüldüğü gibi hiçbir şey olmadan herhangi bir bildirim almadan belirli süre bazı özelliklerinin kısıtlanmasıdır.

Instagram Shadow Ban, gönderilerinizin Hashtag aramalarda ve keşfetme sayfalarında gizler, böylece yalnızca siz ve mevcut takipçileriniz görebilir buda erişimi önemli derece kısıtlama anlamına gelmektedir. Kullandığınız etiketler hiçbir işleve yaramaz.

Instagram bunu resmi olarak kabul etmezse de uygunsuz içerikleri ve topluluk kurallarına uymayan spam içerikli davranışları filtreme konusunda fikir birliği sunmaktadır.

Instagram da her saniye başına yaklaşık olarak 995 adet fotoğraf yüklendiği belirtilmektedir. İnsanların neler paylaştığını kontrol etmek oldukça zordur bunun için instagram filtreleme üzerinde sürekli çalışmakta ve sakıncalı olan paylaşımları engellemekte ve kullanıcıları da üzmeyecek şekilde hesaplarını geçici olarak kısıtlayarak bazı özelliklerin kullanımına sınırlama getirmektedir.

Bu kısıtlamalarda beğeni yapamaz, takip edemeyebilir ve dm gönderimizin engellenebilir bu kısıtlamalar yaklaşık olarak 15 gün kadar sürer. Eğer uygunsuz etiketler ve gönderileri hala paylaşmaya devam ederseniz bu süre uzayacak kurallara uymadığınız takdirde hesabınızın silinmesine kadar gidebilmektedir.

Bu nedenle gönderilerinizi tekrar baştan geçirin, postlara göre uygun etiketler kullanın, hashtag kullanım sınırlarını aşmayın, yasaklı etiket kullanmayın ve son olarak üçüncü parti bot yazılımlar kullanmayınız.

TAVSİYE VİDEO;

İnstagram limitlerine uyunuz mesela takipçi, yorum ve beğeni limitleri genel olarak saatte 150 ile 200 arasında, yorum 60 ve 60 takip veya takipçi çıkarma limitlerine uyunuz. Daha fazlası hesabınızın gölge yasağı gelmesine sebep olabilir.

Kısaca her şeyde seviyeli olmalısınız. Instagram Shadow Ban olup olmadığını anlamak için gönderinize eklediğiniz etiketi kontrol ettiğinizde etiketlerde gönderiniz çıkmıyorsa Instagram Shadow Ban yemiş olma ihtimaliniz yüksektir.

Bu nedenle kurallara uygun olarak 15 gün sabırlı olarak bekleyin günlük tek gönderim yapınız ve etiket kullanmayın ve sabırlı olunuz.

Bu konumuzda Instagram Shadow Ban nedir konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2022-2023-2024-2025-2026

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın