Sponsorlu Bağlantılar

Session İnitialization failed hatası çözümü

188 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Session İnitialization failed sorunu ve bununla ilgili çözüm adımlarını vermeye çalışacağız.

Başta Windows 10, Windows 8, Windows 7 işletim sistemlerinde yaşanan Session İnitialization failed hatası genel olarak güncel olmayan donanım sürücüleri veya hatalı donanımdan kaynaklı Bsod problemleri nedeniyle Session İnitialization failed problemi çıkarmaktadır.

Bunun için bu yazımızda Session İnitialization failed sorunu nasıl çözülür, nasıl düzelir sizlere bunların yöntemlerini vermeye çalışacağız.

SESSİON İNİTİALİZATİON FAİLED HATASI NASIL ÇÖZÜLÜR

Bu sorunun giderilebilmesi için iyi bir sürücü güncelleme programına ihtiyaç duyacağız. Windows 10 işletiminize indireceğiz sürücü güncelleme yazılımı ile güncel olmayan sürücülerini tarayarak güncellemesini gerçekleştiriniz.

Bunun için DriverFix ve buna benzer sürücü güncelleme yazılımları mevcuttur. Bu ve buna benzer araçlarla işletim sisteminizdeki yüklü sürücüleri güncelleyin.

Windows işletim sisteminizin güncel olduğundan emin olunuz. İşletim sistemiz güncel değilse güncelleyiniz. Windows + I tuşlarına bastığınızda Ayarlar > Windows Update kısmından kontrol edebilir ve güncelleyebilirsiniz.

Session İnitialization failed BSOD sorun giderici kullanmak için vereceğimiz şu adımlarla sorunu çözmeye çalışalım.

  • Ayarlar
  • Güncelleme ve Güvenlik
  • Sorun Giderici ( çalıştır )

Yukarıda adımlarla sorun giderici’yi çalıştırarak sorunun çözümünü sağlayınız. Son olarak profesyonel araçlar kullanarak Session İnitialization failed sorunu düzeltme çalışalım.

Windows + R harfine basınız Çalıştır kısmına “cmd.exe” komutu yazınız. Daha sonra açılacak dos penceresine sfc / scannow komutu yazarak bozuk dosyalarınızı düzeltmeye çalışınız.

Bunun dışında DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth komutunu yazarak sistemi tarama yapınız. Son olarak sistem geri yükleme yaparak eski bir tarihe bilgisayarınızı geri alabilirsiniz.

SİSTEM GERİ YÜKLEME NASIL YAPILIR

Yukarıda verdiğimiz adımlarla Session İnitialization failed problemi çözümleyebilirsiniz. Bu konumuzda Session İnitialization failed sorun düzeltme işleminin nasıl yapıldığına dair bilgi vermeye çalıştık.

Konumuzla ilgili sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle sorunlarınızı paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024-2025-2026

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın