Sponsorlu Bağlantılar

Ses Kartı Marka ve Modeli Nasıl Öğrenilir?

33.850 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarda video , müzik dinlemek için gerekli donanım birimine ses kartı denmektedir. Ses Kartı anakart üzerinde onboard şeklinde geldiği gibi müzik tutkunları için professional olarak harici olarak satın aldıkları kartlar ile bu tutkuyu yaşayabilirler.

Arka planda ses kartı , performans olarak pek etkisi olmaz ama müzik ile uğraşanlar için vazgeçilmez bir donanım parçasıdır. Bu konumuzda arızalan bir ses kartı veya yenisi ile değiştirmek istediğiniz bir yeni bir Virtual Sound , ses kartı için belki kullandığınız ses kartının marka ve modeline göre satın alacak yenisi ile değiştirecek olabilirsiniz. Bunun için bilgisayarınızda takılı ses kartının marka ve modelini öğrenmek için kasayı söküp bakmaktansa program yardımı ile veya bazı Windows komutları ile ses kartı markası ve modelini öğrenebilmek mümkündür.

Asus Ses Kartı

Ses Kartları Pcı ve Pcı-Express slotlarını kullandıklarını da buradan söylemeden geçmeyelim. ses kartlarının çalışması için sürücü ile tanıtmak gerektiği için bu sürücüler aracılığı ile ses kartının modelini kolaylıkla öğrenebiliyoruz.

Ses Kartı Marka ve Modeli Nasıl Öğrenilir?

Ses kartının modelini bulmak için iki farklı adım ile bunu yapabiliriz. ilk önce win+r çalıştır penceresini iki tuşa basarak açalım ve buraya dxdiag komutunu yazarak entere basınız. Karşınıza DirectX Tanı Aracı açılacaktır. Burada ses sekmesine girdiğimizde modelini gösteren bilgiyi verecektir.

directx tanı aracı - ses kartı

Ad : yazan yerdeki ses kartının ismini vermektedir. Donanım kimliği ile ayrıca marka ve modelini de internet üzerinden araştırarak bulma imkanı vardır.

Diğer ikinci adım ise Aygıt Yönetici üzerinden bulabiliyorsunuz. Bunun için yine win+r ile çalıştır penceresini açalım ve buraya “devmgmt.msc” komutunu yazalım.

ses kartı marka ve modelini öğrenme

Ses, video ve oyun denetleyicileri kısmından marka ve modelini kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Böylece bilgisayar kasasını sökmeden komut kullanarak bulabiliriz. Bunun için ayrıca internetde üçüncü parti yazılımlar kullanarak ses kartı ile birlikte diğer donanımların markasını bulabiliriz.

Arama Tags & Etiket ;

ses kartı modelini nasıl öğrenirim , ses kartı markasını bulma , ses kartı modeli nasıl bulunur , ses kartı markası nasıl öğrenilir , realtek , ses kartı markaları , multi ses kartları , asus , Xonar , Creavite , ses kartı bulma , Window 10 , ses kartı modeli öğrenme

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın