Sponsorlu Bağlantılar

Samsung Ekran Yenileme Hızı Ayarı

88 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Samsung telefonlarda ekran yenileme, ekran tepki süresini değiştirme, ekran yenileme hızını öğrenme konusunda merak edilenleri yazımızda bulabilirsiniz.

Bilgisayar monitörlerinde olduğu gibi yeni teknoloji telefon veya tabletlerde ekran hızı ayarlarını kontrol etmeyi mümkün kılmaktadır. Ekran yenileme hızını kısa söyle bahsetmek gerekecek olursak;

Ekran yenileme hızı veya diğer adıyla Ekran tazeleme hızı birim ölçüsü Hertz ( Hz ) olarak ölçülmektedir. Saniye başı gösterilen görüntü anlamına gelmektedir. Ne kadar değer fazla olursa kalite ve görüntü yoğunluğu o kadar fazla olacaktır.

Bizim bu konumuzda Samsung model telefonlarda ekran yenileme hızını değiştirme, ekran tazeleme hızı ayarlama konusunda nasıl yapılır, nasıl yapılmış konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

SAMSUNG EKRAN TAZELEME HIZINI DEĞİŞTİRME

Orta ve üst sekment akıllı telefonlarda 90 Hz, 120 Hz ve 144 Hz gibi ekran tepkime süresi hızı sunmaktadır.

Bu süre ne kadar fazla olursa ekranda o kadar pürüzsüz bir görüntü elde edeceksiniz. Bununla birlikte dezavantaj olarak bataryanın daha fazla tüketimi artacağını da söylemeden geçmeyelim.

Eğer sizde Android işletim sistemli Samsung model cihaz kullanıyorsanız o zaman ekran yenileme hızını ayarlamak için şu adımları takip ederek gerçekleştirelim.

SAMSUNG EKRAN YENİLEME HIZINI DEĞİŞTİRME

Telefonumuzun Ayarlar uygulamasına giriniz, Ekran menüsünü bulup girelim, daha sonra Pürüzsüz hareket seçeneği özelliğine giriyoruz.

Pürüzsüz hareket kısmına girdiğinizde seçmek istediğimiz HZ hızını seçerek tamam diyerek çıkıyoruz. Böylece bataryanıza güveniyorsanız “Yüksek” kaliteyi seçebilirsiniz, eğer bataryanız fazla gitmiyorsa Standart ayarda durmasında fayda vardır.

Yüksel kalite pil tüketimini artıracaktır. Ama daha net güzel ve pürüzsüz bir görüntü elde edeceksiniz. Bunu tamamen kendi kullanım şartlarınıza göre belirleyebilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Bu konumuzda Samsung Ekran yenileme hızı nasıl değişir, Pürüzsüz hareket nedir konularında bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024-2025-2026

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın