Sponsorlu Bağlantılar

Rtf Dosya Uzantısı Nedir?

2.684 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar bu konumuz’da Rft uzantılı dosya Nedir ve rtf dosyası nasıl açılır ? konusu üzerinde duracağız. Bildiğimiz gibi dosya uzantıları dosyanın soyadını oluşturmakta ve taşımaktadırlar. bir örnek verecek olursak adem.jpg dosyası ; dosya isminin adem olduğunu , jpg ise uzantısının resim dosyasını olduğunu belirtir. rtf uzantılı dosyalar ise rich text format dosyasının baş isimleri oluştururlar ve bir yazı dosyalarıdır.

rtf dosya

txt dosyaları gibi yazı dosyalarıdır ve kalın yazı , eğik yazı gibi değişik formatlar’da olabilir. Bu dosyalar wordpad , ofis word programlarını kullanarak açılır.

rtf dosyası nasıl oluşur?

rtf dosyası oluşturmak için yazdığınız yazıları text metin içine yazacağınız konuları yazdıktan sonra farklı kayıt et , kayıt türünü , Tüm Dosya olarak seçiyoruz , dosya ismini ise dosyaismi.rtf olarak koyarsanız o dosya rtf olarak dönüşür aç dediğiniz’de Microsoft Word ile açacaktır.

Arama Tags & Etiket;

rtf dosya uzantısı , rtf nasıl açılır , rtf oluşturma , rtf dosya uzantısı açma , rtf formatındaki dosya , rtf uzantılı dosya nedir , word ile rtf açma , rtf dosyası nasıl oluşturulur

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın