Sponsorlu Bağlantılar

Router Nedir & Ne işe Yarar

2.232 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda yine network konusu üzerinde bilgi vermeye devam edeceğim. Network ağ sistemlerinde veya biraz meraklı iseniz blog sayfa ve sitelerde sıkça karşınıza gelen Router konusunu inceleyeceğiz. ilk başka router nedir ? bununla ilgili bir açıklama yapalım.

router nedir

Router Nedir

Bazı sitelerde modem ile router arasında fark nedir diye konular işlenmektedir , arasında farkı hemen ben söyleyim adsl modem verileri ses sinyaline , ses sinyallerini verilere çevirerek uzak bilgisayarlara bağlanmamızı sağlar , Router ise yönlendiricidir  , bilgisayarlar arasında sorgulamalar yapıldığında bu sorgulamaların hangi bilgisayara yapıldığını yönlendirilmesini sağlayan  network ürünüdür.

Günümüzde Adsl Modemlerde bu içi yapmaktadır. Bir bilgisayardan başka bir bilgisayar veri veya ping çekildiğinde Router hemen hangi bilgisayara gideceğini klavuzluk ederek yönlendirmekte ve daha hızlı işlem yapılmaktadır.

hub nedir

Hub ile router arasında fark ise hub biraz daha ilkel bir yapıdadır. hub , switch veya router gibi direk olarak yollamaz tek tek hepsine yolladığı için hem bilgisayarlara meşgul ederek , hemde ağı meşgul ederek yoracak ve yavaşlatacaktır.

Router ne işe yarar

Gelen ağ paketlerini incelemek ve buna göre istemci bilgisayarlara gönderilmesini sağlamaktadır. bu paketlerin en sağlıklı ve hızlı şekilde portlardan geçmesini sağlamaktadır.

Router nerede kullanılır

Router genelde iş ortamlarda Ağ , Network ortamında birden fazla bilgisayarların bir birleri ile bağlantılarında kullanılmaktadır.

Arama Tags & Etiket

internet modem , internet hub , router ne işe yarar , router nedir , internet router , adsl2 router , hub network

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın