Sponsorlu Bağlantılar

{ Resimli } Gmail Hesabı Nasıl Açılır?

884 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar bu konumuzda çok kullanılan web tabanlı mail servislerden biri olan gmail nasıl alınır bunu resimli olarak anlatacağım. Google tarafından Reklam destekli ve ücretsiz bir e-posta servisidir. Pop3 ve Imap4 destekli olan bu mail kullanıcısı oldukça fazladır. Gmail Hesap oluşturmak için için mail.gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz. Daha sonra aşağıdaki adımları sırası ise oluşturmak için takip edelim ;

GMAİL HESAP AÇMA ; 

gmail hesap oluşturma1

 

Bu sayfamız açıldık dan sonra Hesap oluşturun kısmına basıyoruz. Var olan bir mail adresiniz ile buradan oturum açılmaktadır.

gmail hesap oluşturma2

 

Bu sayfada Bulunan boş kısımları Doğru bir şekilde dolduralım mümkün olduğu kadar gerçek isimlerimizi kullanmak gerekir ileride çalınmış bir hesap yada unutulmuş bir hesap için geri alınması kolay olacaktır. Adınızı ve Soyadınız yazdık dan sonra Kullanıcı adını yerine belirleyeceğiniz bir ismi yazınız eğer bu isim daha önceden alınmış ise size aşağıdaki gibi uyarı verecektir.

gmail hesap oluşturma3

 

bu kullanıcı adı zaten alınmıştır. Başka bir kullanıcı adı denemek ister misiniz ? olarak size uyarı verecektir. aşağı kısımda ise size Müsait : yazan yerde önereceği isimleri göreceksiniz. Bu adıma uygun ve kullanacağınız mail adresinizi yazınız.

Şifre kısmına bir başkası tarafından tahmin edilmesi ve kırılması güç şifre oluşturun. Bunun için Şifre nasıl oluşturulur başlığını inceleyebilirsiniz.Bu şifreleri karmaşık karakterde rakamlar , harfler ve karakterlerin olduğu büyük ve küçük harflerin olduğu ve sizin unutamayacağınız bir şifre oluşturun Örnek : User1234! gibi şifreyi tekrar doğruladık dan sonra Doğum yılınızı gün ve ay şeklinde unutmayacağın bir tarih yazınız

Cinsiyet kısmını seçtik den sonra aşağıdaki adımları takip edelim.

gmail hesap oluşturma4

Cep Telefonu kısmına hesabınızı doğrulamak için yazabilirsiniz burayı boş da geçebilirsiniz eğer Robot olmadığınızı kanıtlayın kısmını işaretlerseniz telefon numaranızı isteyecektir. Bu şu anlama geliyor bazı bootlar için güvenlik önlemi alınmış bir durumdur. isterseniz  burayı işaretlemez iseniz Metni Yazacaksınız bu sefer.

Mevcut E-posta adresi kısmına başka bir mail adresinizi yazabilir veya boş bıraka bilirsiniz.

Konum kısmından bulunduğunuz Ülkeyi seçiyorsunuz ve Google Hizmet Şartları’nı ve Gizlilik Politikası’nı kabul ediyorum bölümünü işaretlemek gerecektir.

Bu Adımları ve boş adımları doldurduk dan sonra Sonraki Adım kısmına geçebiliriz.

gmail hesap oluşturma5

Bu adımlardan sonra mail adresinizi almış oluyorsunuz bundan sonraki gelen adımlarda Profilinizi düzenleyebilirsiniz veya Atla kısmından geçerek mail kullanabilirsiniz. size bildirim ile ” Bir Google Hesabı oluşturduğunuz için teşekkür ederiz. Bu hesabı, YouTube’da kanallara abone olmak, ücretsiz görüntülü sohbet etmek, Google Haritalar’daki gözde mekanları kaydetmek ve daha pek çok özellikten yararlanmak için kullanın.Gmail ile Devam et yazan yere basarak mail adresinizi kullanabilirsiniz. 15 GB bir alan sahipsiniz . Hayırlı Olsun..

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın