Sponsorlu Bağlantılar

Resim / Fotoğraf içine Dosya Nasıl Gizlenir ?

251 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba ademocut.com takipçileri bu konumuzda sizlerden gelen sorulardan biride resim içine dosya gizleme nasıl yapılır ? konusu hakkında bende bir kaç şey yazmak istedim. Bazen kişilerin bir şeyleri saklama , gizleme ( kriptolama )  ihtiyaçları duymaktadır.

Bu saklama yabancı gözlerden kaçırma veya gizli kalınabilecek şeyleri bir başkasının görmesini istememe gibi hislere kapılmalarıdır. Bunlardan biride en çok kullanılan fotoğraf , resim içine dosya gizleme konusudur. Bazen insan bunu kötü amaçlı olarak kullanabilir, resimlerin içine virüs yerleştirme yaparak zarar verebilecek kodlar kişilere zarar verebilir.

resim içine dosya saklama nasıl yapılır ? bunun için program var mı? Bunun için üçüncü parti yazılımlara ihtiyaç vardır.

Jpeg , Gif , Bmp , İcon dosya uzantıları bildiğimiz gibi resim formatıdır. Şimdi resim’e dosya saklama nasıl yapılır bunla ilgili anlatıma geçelim.

Resim içine Dosya Nasıl Gizlenir?

ilk önce malzeme olarak jpeg uzantılı bir resim alıyoruz. daha gizleyeceğimiz dosya uzantısı ne olacaksa txt , mp3 , exe benzer dosyamız ve bir sıkıştırma programı winrar veya winzip programına ihtiyaç duyacağız.

Dosya Kriptolama Nasıl Yapılır ? Video Anlatım ;

  • Masaüstüne bir klasör açıyoruz bu klasör içine gizleyeceğimiz dosyalarımızı atıyoruz , fotoğraf , txt , doc , mp3 veya aklınıza gelecek exe dosyaları neyi gizlemek istiyorsanız bunu oluşturduğunuz klasör içine atın ve bu dosyayı zip uzantılı olarak sıkıştırın. ( örnek isim gizle adında bir klasör açalım. )
  • .zip uzantılı dosyayı sıkıştırdığınız şimdi jpg uzantılı bir resim bulalım veya kendinize ait , çiçek , doğa herhangi bir fotoğraf bulalım. ( örnek olarak sonhalim.jpg olarak isim verelim. )
  • tekrar sıkıştırdığımız klasör ve resmi birleştirmeye geldi bunun için bu dosyaların olduğu bölümde bir metin dosyası ( txt ) açalım ve aşağıdaki kodları yazalım.
  • copy /B sonhalim.jpg + gizle.zip yeniresmim.jpg”  komutunu yazalım ve farklı kayıt ederek .bat uzantılı bir dosya ile kayıt edelim. yukarıda .zip ve jpg resmini yeni bir resim ismi vererek kayıt ediyoruz bu yeni bir resim içine gizlemiş olacağız.
  • yeniresmim.jpg açtığınızda resim olarak gelecek fakat bunu üzerine gelerek Birlikte Aç yapın ve winrar ile açtığınızda sıkıştırdığınız dosyalar ile gelecektir. Böylece gizli olması gereken belgeler otaya çıkacaktır.

Bu konuda daha detaylı video anlatım ile izleyerek nasıl yapılır öğrenebilirsiniz. Video izledikten sonra Abone Olmayı Unutmayın.

Arama Tags & Etiket ;

resim içine dosya nasıl saklanır , resim içine dosya nasıl saklanır , resim içine dosya nasıl atılır , dosya nasıl kriptolanır , belge nasıl kriptolanır , fotoğraf içine dosya nasıl gizlenir , fotoğraf içine dosya saklanır , dosya içine belge nasıl gizlenir , fotoğraf içine belge nasıl saklanır , resmin içine kod ekleme , resme kod gömme , hidden data

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın