Sponsorlu Bağlantılar

Re : ile Başlıyan Bilmediğiniz e-postalarını Açmayınız

206 views
Sponsorlu Bağlantılar

Eğer ki Akıllı telefon kullanıyorsanız bilmediğiniz kişilerden gelen RE :  Yani  siz birine mesaj atılmış orada sizin mailinize geri dönüş yapmış gibi  gözüken bu maillerde zararlı kodlar içeri bileceğini için tanımadığınız mailleri açmayınız. Bu maileri açtığınızda bu kodlar devreye girerek sizin telefon rehberinizdeki kişileri Notlarınızı , Banka bilgilerinizi, Fotoğraflarınızı başkalarının eline geçmesine izin verebilirsiniz.

Bu konuda muzdarip olmamak için böyle tanımadığınız kişilerden gelen  maillere itibar etmeyiniz. günümüzde bilinmeyen e-posta adresleri üzerinden keylogger, şifreleme, fidte virüsleri gönderilmektedir. Böylece size gelen mailler dosyaları kilitleyerek, şifreleme yaparak bu dosyaları açmak için para istenmektedir. Açılıp açılmayacağı da ayrıca tartışılır o yüzden sizde bu tür mailler için filtreleme yada güncel veri tabanı olan antivirüs programları kullanın.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın