Sponsorlu Bağlantılar

photoshop resim çevirme / döndürme nasıl yapılır?

1.623 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda photoshop kullananlar veya yeni başlayanlar için resim çevirme, döndürme nasıl yapılır? bununla ilgili sizlere bilgi aktaralım. photoshopda resim editleme yaparken veya rötuş yaparken bazı görseli çevirmek , ters çevirmek gerekecektir bunun için aşağıdaki adımları izleyerek yapabiliriz.

photoshop resim çevirme 

resimleri döndürme için araçlar menüsüne giriyoruz . Araçlar Menüsünde Görüntü ( image ) sekmesine giriyoruz .

Görüntüyü Döndürme ( image rotation ) > menüsü giriyoruz. Burada resimleri çevirme işlemini yapmaya başlayabiliriz.

180° resmi tam geri çevirme işlemini yapabilirsiniz. 90° CW resmi bir tur saat yönünde çevirme, 90° CCW resmi bir tur geriye alma veya saat yönünün tam tersi çevirme işlemini gerçekleştirilir.

Arbitrary ( isteğe bağlı ) bu alanı seçerseniz döndürme işleminde tamamen bağımsız olarak döndürme derecesini ve yönününü kendiniz belirliyorsunuz.

rotate canvas veya Türkçe karşılığı döndürme tuvali burada Angle yani açıyı siz yazıyorsunuz kaç derece açı ile çevrilecekse ve döndürme yönü °CW ( saat yönü ) , °CCW ( saat yönünün tersi ) resimleri dönüme, çevirme açılarını bağımsız olarak buradan çevirebilirsiniz.

flip horizontal canvas ( yatay tuval çevirme ) , flip canvas vertical ( dikey çevirme ) ile de ayrıca çevirme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın