Sponsorlu Bağlantılar

Photoshop Magmetic Lasso Tool nedir

10 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu aracın çalışma mantığı imajlar üzerinde renklerin farklılıklarını referans alarak görsellerin kenarlarına yapışıp seçimler oluşturmak için kullanılmaktadır.

Bu aracın diğer adı Manyetik Kement Aracıdır. Magnetic Lasso Aracı sayesinde arka plan renginden ayırabilmektedir. Bu aracın kısayol tuşu ( L ) Harfidir. Yanlışla seçilen alanı geriye alabilmek için DELETE tuşunu kullanarak geriye alınabilmektedir.

TAVSİYE VİDEO;

Seçimin başlatıldığı noktaya geri geldiğinizde imlecin altında küçük bir çember belirmektedir. Bu durumda başladığınız alanı seçerek aktifleştirebiliriz.

Kısaca konumuzu özetlersek Photoshop Magnetic Lasso Aracı arka planda renk farklılığını referans olarak seçim yapmaya yarayan bu araçta imajları, resimleri seçmek için kullanılır.

Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altına yorumlar sekmesinden bizimle sorunlarınızı paylaşarak cevaplar alabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın