Sponsorlu Bağlantılar

Paypal Bağış ( Donate) Butonu Ekleme

1.313 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba Arkadaşlar bu konumuzda Web sitenize yada blog sayfalarınıza paypal bağış butonu yani Paypal Donate butonu nasıl eklenir bunun hakkında sizlere bilgi paylaşımı yapacağım. Bu konuya başlamadan önce paypal hakkında kısa bir bilgi vermek istiyorum.

Paypal Sanal ortamda güvenli alış veriş yapabilmeniz para transferinde kullana bileceğiniz bir ödeme şeklidir, Kredi kartınıza yada para kartınıza entegre edilebilen bu sistem ile İnternet ortamında kredi kartı numarası vermeden girmiş olduğunuz paypal hesabınızla ödeme yapabilirsiniz.

Şimdi Gelelim bu konuya paypalın bir ödeme şekli olduğunu söylemiştik bunun yanında bir de para talep edebilir bağış isteye bilirsiniz yok artık bu kadarda yüz yüzlüğe gerek yok diye bilirsiniz . Aslında bu bir ödüllendirme şeklide olabilir ziyaretçi sayfayı ziyaret ettiğinde aradığı konuları bulup işine yarı yanı buldum derse site sahibini ödüllendire bilir bir bağış da buluna bilir bunun için paypal devreye giriyor buradan kredi kartınızla yada paypal hesabınızla bağış yaparak ödüllendire biliyorsunuz.

Şimdi bunlar aslında küçük bir site sahibi için geçerli değildir bazı büyük siteler de bu tür yardımlar aracılığı ile masraflarını çıkarmışlardır.

Şimdi Gelelim Paypal Bağış Butonu Nasıl oluşturulur bu konuda sizlere bir video çekere hazırladım. Bu video izleyerek bir fikir sahibi olursunuz.

 

paypal bağış butonu almak için “https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_donate-intro-outside” adresi üzerinden işlemleri yapabilirsiniz.

 

 

paypal bağış butonu

 

 

1-Donate : Bağış Anlamına gelir burayı seçiyoruz.

2- Bir isim veriniz örnek Web Sitem gibi

3- Burada Butonun Görünümü ile ilgili Ayarlar yapılıyor dil seçimi mevcut.

4- Bağış yapılan para türünü seçiyorsunuz.

5- Ödeme şeklini sabitliyebilirsiniz yada istediği tutarı girebilmesi için tercih hakkı bırakabilirsiniz.

6-paypal ile ilgili mail adresini seçiyorsunuz ikici şık yani

 Create yani  butonu basarak kodu alıyorsunuz.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın