Sponsorlu Bağlantılar

oyuncu klavyesi tavsiye, hangi klavye daha iyi..?

934 views
Sponsorlu Bağlantılar

Oyunda iyi performans el, bileğe tam oturmasını istediğiniz ve tuşlara basması yumuşak olması şartı ile hangi klavye oyun için tavsiye edersiniz? veya oyun klavyesi için tavsiye edeceğiniz hangi klavye daha iyidir? Klavye seçiminde bazı aranan kriterler vardır.

Oyun klavyesinde aranan kriterler nelerdir? Bunun gibi sizlerden gelen sorular vardır. Sizde oyun düşkünü, oyun sever iseniz mutlaka en önemli donanım veya çevre birimi olarak klavye ve mouse olacaktır. Çünkü oyuna yön veren tuşlar, atış için mouse veya klavye kısayollarını kullanmak bunların oyuna vereceği tepkimeler çok önemlidir. Bunlar ne kadar hızlı olursa oyun düşkünü kullanıcılar için başarı o kadar iyi olacaktır.

Oyun Klavyesi Tavsiyesi ;

oyun severler için mekanik kelimesi aslında önemlidir. Mekanik klavyelerde tepkime hızlı ve doğru bir şekilde olacağı için oyun düşkünleri için mekanik klavye tavsiye edilmektedir. Bunun dışında bu klavye türü dayanaklı olması da ön planda tutulmaktadır.

yani seçeceğiniz klavye türü mekanik olması önemlidir. özetlersek bu klavyeler dayanıklılığı, online oyunlarda tepkime süresi daha hızlı olması ve mekanik klavyenin çıkardığı ses’de oyunlara ayrı bir hava katacağı için ilk tercihiniz olmalıdır.

Bütçe‘de önemlidir klavye tercihinde oyun klavyesi için bütçe ne kadar ayırmak gerekir, ne kadar olmalıdır bunu kendi cebinizdeki paraya, bütçeye baktığında söyleyelim. 100 TL den başlayan 1000 TL kadar oyun klavyeleri mevcuttur. Fazla pahalı klavyelerden performans alacağım diyerek aldanma söz konusuna olabilir.

Oyuncu klavyesinde makro kayıtı yapabilen makro tanımlı tuşların olması gerekmektedir. Bunu kısaca açıklamak gerekirse oyunlarda tekrarlanan klavye işlemlerinde tuş vuruşları, fare tıklaması veya geçişleri bir fare veya klavye tuşuna atamak diyebiliriz.

oyun klavyesi tavsiye için kullanıcıların tavsiye bıraktığı ürünlerden bir kaç isim verebilir miyiz?  Bunlara bir kaç derleme yapacak olursak ; Corsair , Razer, Logitech, Steelseries, Thermaltake, Bloody , buna benzer tavsiye edeceğimiz, önereceğimiz oyuncu klavyesi diyebiliriz.

bu klavyeler genelde İngilizce klavye olması bir dezavantaj gibi görünse de şuan Türkçe klavye kullanımı pek yok gibidir. oyuncu klavyesi aranan özellikler yukarıda elimizden geldiği kadar saydık bunların dışında hangi özelliklere yer verilmesi gerekir? 

Sizinde kendi deneyimleriniz ve birikimlerinizi yorumlar bölümünden yazarak hangi klavye daha iyi, tavsiye edeceğiniz, önereceğiniz marka ve model oyuncu klavyelerini yazarak birikiminizi paylaşabilirsiniz. 

Arama Tags & Etiket ;

oyuncu klavyesi tavsiyesi 2017, oyuncu klavye önerisi, hangi klavye daha iyi, en iyi oyuncu klavyesi, fps oyunu için klavye, online oyun için klavye, oyuncu klavyesi önerisi 2018, oyuncu klavyesi mekanik

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın