Sponsorlu Bağlantılar

Outlook mail dağıtım listesi oluşturma

145 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Outlook mail dağıtım listesi nasıl oluşturulur konusunda bu yazımızda bilgi vermeye çalışacağız.

İşyerinde, evinizde, okulda mail yazışmalarında oluşturacağınız ayrı ayrı gruplara mail dağılım listesi ile her birine ayrı e-posta göndererek iletişimi, etkileşimi daha hızlı sağlayabilirsiniz. Bu sebeple bizde bu yazımızda outlook’ta grup oluşturma işleminin nasıl yapılacağına dair sizlere bilgi vereceğiz.

Yukarıda örnek resimde olduğu gibi Giriş > Yeni Öğeler > Diğer Öğeler > Kişi grubu kısmı üzerinden ilerleyerek yeni grup oluşturacağız. Buradan yeni grup ismini ve bu grubuna kişileri ekleme işlemini yapacağız.

Burada Grup için isim oluşturuyoruz üye ekleme işlemi ile bu gruba yeni kişileri dâhil ediyoruz. Ardından Kaydet ve Kapat ile grubu oluşturuyoruz.

Yukarıda üye ekleme işlemini Outlook kişilerinden, Adres Defterinden, Yeni e-posta kişisi olarak eklemeniz mümkündür.

Oluşturduğunuz gruplara mail atmak için e-posta gönderme kısmından “Adres Defteri” kısmına girdiğinizde oluşturduğunuz gruplar çıkabilmektedir. Böylece hazırladığınız maili gruplara toplu gönderme işlemini buradan gerçekleştirebilirsiniz.

Yukarıda adımlarımızla Microsoft Outlook grup oluşturma işleminin nasıl yapıldığı konusunda siz meraklı kullanıcılara ve bu konuda araştırma yapan ziyaretçilerimize resimli anlatım ile bilgi vermeye çalıştık.

Oluşturduğunuz bu gruplara ayrı ayrı mail dağılımını gerçekleştirerek daha hızlı ve pratik olarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Konumuzla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle sorunlarınızı paylaşabilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO 

Diğer tüm konularda sorunlarınızı, hatalarını bize iletmek için bilgisayarcıya soru sor sayfamızdan bize iletebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın