Sponsorlu Bağlantılar

Notepad++ ile Hareket Eden Yazılar Oluşturma

67 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda yeni başlayan kullanıcılar için Notepad++ kullanarak kayan yazılar oluşturma kodu vererek nasıl oluşturulur bunu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Bunu Windows 10 ve eski sürümlerinde note.txt ile de kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. Hareketli yazıları oluşturma html kodu <marquee> </marquee> kodları arasına yazacağımız yazıları kolaylıkla kayan yazı şekline çevirebiliriz.

Bu kodlar arasına yazdığımızda yazılar sağdan sola doğru hareket etmektedir. Bunun dışında solan sağa doğru yazıları hareket ettirmek için <marquee directoin=right> </marquee> kodunu kullandığınızda yazıları sola doğru hareket ettirilmektedir.

Bunun dışında sağdan sola, soldan sağa rastgele hareket ettirmek istediğinizde ise kullanacağınız kod <marquee behavior=alternate> </marquee> kodları arasında yazdığınız yazıları hareket ettirebilirsiniz.

VİDEO ANLATIM;

Yukarıda siz takipçilerimiz için hareketli yazılar, kayan yazılar için oluşturma kodu vermeye çalıştık. Sizde kendinize göre değişik formatta görseller katarak yazılar oluşturabilirsiniz.

Bu konumuzda acemi kullanıcılar için html kodu kullanarak kayan yazı oluşturma işlemini anlattık. Konumuzla ilgili sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD:2022-2023-2024-2025-2026

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın