Sponsorlu Bağlantılar

MusallaT.exe virusu nedir | MusallaT Virusu Nasıl Kaldırılır?

7.434 views
Sponsorlu Bağlantılar

MusallaT Virusu Nedir ;

Bu virüs Türk Sanal korsanları tarafından geliştirilen ve genelde internet cafeler de flaş bellekler sayesinde bulaşan işletim sistemlerin sistem dosyalarına zarar veren bir nevi Usb Bellek virüsu de denebilir.

Bu Virus Dosya uzantılar ;

%AppData%\Declare.ini

%AppData%\MusaLLaT.exe

 

Bu Dosya Nasıl Silinir ;

İlk Önce Win + R tuşları ile birlikte Çalıştır Penceresini açıyoruz . Daha sonra açılan bu pencereye Regedit.exe yazarak Registry Kayıtlarını yani kayıt defterini açıyoruz.

Açılan Regitry kayıt defterinde iken Ctrl + F tuşlarına basarak arama penceresini açıyoruz.arama penceresine musallat.exe yazıyoruz.

Arama Sonuçlarında Gelen tüm Musallat.exe Dosyalarını siliyoruz.

 

Daha Sonra Tekrar masaüstünde Win + R tuşlarına basarak çalıştır penceremize msconfig yazarak Sistem yapılandırması pencerisini açıyoruz burda Başlatma Sekmesinde Musallat ile ilgili dosyalar görünüyorsa bunların önündeki işareti kaldırıyoruz.

 

Sonraki adımlarda ise Gizli Dosyları Görünür hale getiriyoruz. Gizli Dosyaları Görüntüleme nasıl yaılır Buradan

Daha sonraki adımda ise Dosya ve klasör arama kısmına .exe yazarak  önümüze gelen 0 byte olan exe dosyalarını bulup silmek olacaktır.

sıralanan dosyaları kilobyte göre sıralarsanız daha çabuk gelir bunları seçip silmek olacaktır.

 

Bu şekilde çözüme ulaşılmıştır.  Eğer ki bu şekilde başarılı olamaz iseniz Combofix yazılımı indirip taratmak olacaktır. bu virüs bilgisayar ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaştığını ve bu tür programları yüklerken dikkatli olmanızı tavsiye ederim.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

MusallaT.exe virusu nedir | MusallaT Virusu Nasıl Kaldırılır? (17 Yorum)

Yorum Yaz

 1. arkadaslar bu virüs kendini pc de administrator yaptı kayt defteri acma yetkisi bile yok bn ne yapayım?

  • birde şunu bir deneyin arkadaşım

   REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v DisableRegistryTools /t REG_DWORD /d 0 /f
   Yukarıdaki değeri Start / Run kısmına girip , enter bas birde öyle dene

 2. Abi Allah senden razı olsun vallahi billahi bu virüs ikide bir kayıt defterini ve görev yöneticisini devre dışı bırakıyordu neyse virüsü sildim ve gpedit.msc’den tekrar açtım sana çok teşekkür ederim.

 3. Malwarebytes kurun taratın ve bu işlemleri yapın kardeşim çok yaralı olur ben denedim oldu yok artık.Sizde böyle yapabilirsiniz

 4. kardeşim bu virusu silemedim açıklayıcı bi anlatım verirsen silmem lazım yada formatla gidermi pc den.

 5. arkadşlar çok kolay hemde format falan yok ilk önce görev yöneticisini açıyoruz ve işlemlerde MuSaLLaT EXE. yi bulup işlemi sonlandır diyoruz

 6. Aynı problemi yaşayan arkadaşlar var ise bilgi olarak; Üstteki anlatılan yöntemle silinebiliyor bilgilendiren kardeşimden Allah razı olsun..

  Lâkin Çalıştır penceresine Regedit.exe yazdığınız halde Registry Kayıtlarını yani kayıt defterini açamıyorsanız önce görev yöneticisinden MuSaLLaT EXE’ yi bulun ve o işlemi sonlandırın. Şimdi tekrar Çalıştır penceresine Regedit.exe yazın çalışacaktır. Ondan sonra yukarıda anlatılan işlemlerin aynısını yapın. İyi günler dileğiyle…

  Nuri kardeş görev yöneticisinden sonlandır demiş lâkin siz bilgisayarı her açdığınızda bu işlem tekrar çalışacaktır bunu da unutmayın.

 7. Abi gorev yoneticisini acamiyorum kayit defterini de acamiyirum egze felan heryolu denedim ne olur yardim edin

 8. gençler görev yöneticisini açıyoruz sonra başlangıçtan musallat.exeyi buluyoruz devre dışı bırak diyoruz sonra normal görev yöneticisinden musallat.exe yi kaldırıyoruz görevi durduruyoruz yani bu kadar basit artık hiçbirşey yapamaz

 9. Baslatma sekmesinde Musallat ile ilgili dosyalar demissiniz. Yani .exe peri mi kast ediyorsunuz ?

 10. Hocam Musallat.exe diye arattığımız kısımda bende çok fazla dosya çıkıyor normal mi ? Silersem sistemim zarar görür mü ?

 11. gerçekten çok lanet bir virüs bulaştımı silmek zor musallat silici antivirüsle silseniz bile yine dosya içerisinde flash disklerde kalıntı kalıyor
  webtasarim ajansi diye bir site var orda okumuştum, detaylıca anlatmış dilerseniz eksik kalanlar ordanda yardım alabilir arkadaşlar
  yardımcı olabildiysem ne mutlu bana….

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın