Sponsorlu Bağlantılar

mobil internete giremiyorum sorunu

1.998 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda mobil internet bağlantı sorunu ve çözümü hakkında sizlerden gelen sorulara cevap vermeye çalışacağız.

Kullandığınız telefon markası iphone veya android işletim sistemli cihazlarda yaşanan mobil internet bağlantı sorunu telefon kaynaklı veya kullandığınız Turkcell, Avea ( Türk Telekom ), Vodafone gsm operatörlerinden dolayı da kaynaklı olmaktadır.

mobil internete bağlanamıyorum durumu oldukça can sıkıcı bir hal almış olabilir. İnternet bağlantı durumunuz var bağlı görünüyorsunuz fakat hiçbir şeklide uygulamaları açamıyor ve “Bağlantı Hatası” alıyor olmanız nedeniyle aşağıdaki adımları takip ederek sorunun çözümünde sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

mobil veri açık ama internete bağlanamıyorum

Yukarıda dediğimiz gibi telefonun mobil verisini kontrol ettiniz ve mobil veri açık olmasına rağmen bağlantıda problemle karşılaştınız.

 

  • 4G ( LTE ) bağlantınız var ilen 3G bağlantı mı görünüyor? O zaman bu sorun telefon operatörü tarafından kullanılan şebeke den kaynaklı olabilme ihtimali yüksektir.
  • İnternet paketinizi kontrol ediniz. Mobil internette kullandığınız internet bitmiş olabileceği için yenileme de yoksa sorun yaşanabilir.
  • Kullandığınız Android cihazlar da Ayarlar > Kablosuz Ağlar > Mobil veri Ayarı > Kullandığınız operatörün mobil internetinin seçili olmasına dikkat ediniz.
  • İnternete girmeyen bölgedeki şebeke durumunu size hizmet veren şebekenin bağlantı durumunu kontrol ederek 4G, 3G veya 2G olduğunu araştırın.
  • Türkcell 0 532 532 00 00
  • Türk Telekom 444 1 4444
  • Vodafone 0542 542 00 00

Müşteri temsillerine ulaşarak sorunu bir de bunlara sorabilir ve mevcut bulunduğunuz alandaki vericilerin şebekenin durumunu sorgulatabilirsiniz.

Kullandığınız telefon operatörünün internet ayarlarını yeniden isteyin ve manuel olarak yapılandırınız. Mobil internet bağlantı hatası telefona gelen güncellemeler nedeniyle bozulmuş olabilir.

mobil internet bağlantı hatası sorunun da basit fakat etkili bir çözüm yolu telefonu uçak modu alıp tekrar geri açmak yada telefonu yeniden başlatmak olacaktır.

Android telefonlarda bağlantı sorunu için “https://support.google.com/googleplay/answer/2651367?hl=tr”  adresi üzerinden sorunun çözümü alakalı yazıyı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yukarıda konumuzda mobil veri açık olmasına rağmen internete bağlanmama, internet erişiminin olmaması ile ilgili olarak yaşanan hatalar, problemler ile ilgili sorunun çözümü alakalı ipuçları vermeye çalıştık.

Mobil internete girmiyor sorunu alakalı sorularınızı soru & cevap sayfamızdan veya yorumlar kısmından göndererek cevap üretmeye çalışacağız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın