Sponsorlu Bağlantılar

Minecraft’ta Toplam Kaç Blok Var

119 views
Sponsorlu Bağlantılar

2009 Yılında piyasaya ilk çıktığında milyonlarca kullanıcının dikkatini çekmeyi başaran Minecraft oyunu günümüze kadar süregelmiştir.

İOS ve Android sürümüyle milyonlarca kişinin vazgeçilmez bir oyunu olmaktadır. Bu oyunda bloklar kullanılarak oynandığı için akıllara soru işareti olarak Minecraft da kaç blok var, blok sayısı kaçtır gibi sorular gelmektedir.

Bloklardan bir yaşam inşa edilmesiyle başlayan macera oyunudur. Bloklar kullanılarak yapılan inşaatlar ile hayal dünyanızı canlandırabilirsiniz.

Minecraft öğeler ve varlıklar mevcuttur. Hava, alan lav, akan su, çakıl, demir cevheri, kum, kömür, taş ve köylüler, cadılar, zombi gibi öğeler içermektedir.

Bu nedenle hangilerinin blok olup olmadığını anlamak zordur. MCEdit’de oyunların yaptığı analizlere göre tahmini olarak 702 adetten fazla blok olduğu bir oyunda, öğeler, sahneler ve varlıklar oluşturmak için piksellerde kutulanmış 2 milyondan fazla blok olduğu var sayılmaktadır.

Bu konumuzda Minecraft da blok sayısı kaç adettir sorularına cevaplar vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın