Sponsorlu Bağlantılar

Microsoft Outlook Sürekli Gönderme Alma Hatası Alıyorum

2.991 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda sizlerden gelen sorulara cevaplar vermeye çalışacağız. Bir kullanıcı tarafından işyerinde Outlook 2016/2019 kullanan kullanıcılar var. Bu kullanıcılar bazıları GMAİL hesabı tanımlı bu hesaplarda sürekli gönderme ve alma problemi yaşanmaktadır.

Bu mail gönderme alma hatası çözümü var mıdır, bu sorun nasıl çözülür? Bununla ilgili bilgi verirseniz seviniriz.

Microsoft Outlook Programı kullanan kullanıcılar bende dâhil olmak üzere zaman zaman bu hatalar alınmaktadır. Benim GMAİL hesabım olmak üzere sitemin alan adıyla kullandığım mail adreslerimde mail gönder al da hatalar yaşanmaktadır.

Bu hatalar POP3 ( gelen posta ) veya SMTP ( giden posta ) ayarlarından kaynaklı olabileceği gibi GMAİL ait sunucular tarafından da yaşanan sorunlardan kaynaklı da olabilmektedir.

Bunun GMAİL hesabını doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Bunun için Gelen port için 995 ve SMTP portu için 587 olarak denemenizde fayda vardır.

Bu değerler Microsoft OUTLOOK için POP3 için 110 ve SMTP portu için 25 olarak varsayılan değerlerdir. Yukarıda verdiğimiz portu deneyerek sorunun tekrar yaşanıp yaşanmadığına bakınız.

Bunun dışında MİCROSOFT OUTLOOK NASIL KURULUR yazımızı okuyarak ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz. Bunun dışında yapılacak adımları da deneyerek çözüm sağlamak da mümkündür. Bu çözüm geçici olarak çözüm sağlayacaktır.

  • Şifrenizi doğru girdiğinizde emin olunuz.
  • Microsoft Outlook Gönder/Alma Göstergesi açıldıysa kapatın
  • Microsoft Outlook kapatın
  • “Görev Yöneticisi” açınız
  • Microsoft Office programı çalışıyorsa kapatın
  • Daha sonra tekrar Outlook açınız

Böylece Outlook mail gönderme alma problemi geçici olarak çözülmüş olacaktır. Yukarıda adımlarla bu sorun çözümü sağlanacaktır.

TAVSİYE VİDEO;

İlerleyen günlerde Windows güncellemeleri, Microsoft Office Güncellemesi sorun çözümü için kesin çözümler sağlanabilir.

Konumuzda Outlook mail gönderme alma sorunu çözümü çözüm önerileri vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024-2025

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın