Sponsorlu Bağlantılar

Microsoft Mağazasını Uygulamaları Silmeden Sıfırlama

84 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda Microsoft Uygulama Mağazası veya diğer adıyla Microsoft Store Mağazasını sıfırlama yöntemi anlatacağız.

Microsoft uygulama mağazasını sıfırlama yöntemi genel olarak Windows 10 güncellemeleri sonrasında çalışmayan uygulamalar nedeniyle sıfırlanmaktadır. Böylece Mağaza önbelleği sıfırlamak suretiyle yeniden uygulamaların çalışmasını sağlamak amaçlı olarak kullanılmaktadır.

Şimdi bu yazımızda Microsoft Mağazasında yüklü uygulamalar kaldırılmadan, silinmeden mağaza nasıl sıfırlanır bunu anlatacağız.

MİCROSOFT MAĞAZASINI SIFIRLAMA

Konumuz başında da dediğimiz gibi Microsoft Mağazasını reset atma, sıfırlamak için sadece basit bir kod ile bunu gerçekleştirebiliriz. Şimdi bunun nasıl yapıldığına dair aşağıda resimli anlatım ile sizde kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Windows 10 arama penceresine “komut istemi” yazıyoruz. Bunun üzerine gelerek faremizin sağ tuşu kullanarak “Yönetici olarak çalıştır” yapıyoruz.

Ardından yukarıda komutu yazıyoruz “wsreset.exe” bu dosya komutunu yazarak enter tuşuna basıyoruz daha sonra Mağazamızın sıfırlanmasını gerçekleştiriyoruz.

Eğer bu şekilde çalışmıyorsa o zaman Windows Tuşu + R Harfine basarak “Çalıştır” penceresini açıyoruz bu komutu bu komut satırına basarak çalıştırıyoruz.

Böylece Microsoft Mağazası sıfırlama işlemini bu yöntemle basit bir şekilde gerçekleştirerek uygulamaları kaldırmadan yeniden sıfırlanmasını sağlamaktayız.

WSRESET.EXE NEDİR

Yürütülebilir dosya türü olan wsreset.exe dosyası Microsoft tarafından Windows 10, Windows 8.1 ve Windows 8 için geliştirilmiştir.

NASIL YAPILIR

System32 içinde yer alan bu dosya ile Microsoft Mağaza sorunlarının giderilmesi için kullanılan Win32.Exe dosya türüdür.

BİLGİSAYARCIYA SORU SOR

Bu konumuzda Microsoft Mağazası Nasıl Sıfırlanır konusunda bilgi vermeye çalıştık.

Konumuzla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilir diğer tüm konuda sorularınız için soru-cevap sayfamızı kullanabilirsiniz. KOD:2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın