Sponsorlu Bağlantılar

Microsoft Edge Coğrafi Konum Bilgisini Kapatma

37 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda internet tarayıcı olarak Edge kullananlar için fiziki konum bilgisini kapatma konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Yerel haberler, yakın mağazalar ve buna benzer konum bilgilerini kullanan siteler tarafından alakalı bilgi sunmak için kullandığınız konum bilgileri kullanmaktadır.

Bu gibi sitelerin konum bilginizi kullanmasını istemiyorsanız bunu devre dışı bırakmayı iptal edebilirsiniz. Edge konum bilgisini kapatmak isterseniz aşağıda vereceğimiz adımlarla iptal edebilirsiniz.

EDGE FİZİKİ KONUM PAYLAŞIMINI KAPATMA

Edge tarayıcınızda mevcut konumunuzu kullanarak sitelerin kullanımını kapatmak için şu komutu kullanarak kapatalım.

  • Tırnak işaretini kullanmadan “edge://settings/content/location” Edge tarayıcınıza yapıştırınız.
  • Açılacak Ayarlar kısmında “Erişmeden önce sor ( önerilen ) bu ayar kapatınız.

Yukarıda adımlarla Edge tarayıcınızda konum paylaşımını durdurmuş olacaksınız. Böylelikle hiçbir web sitesi konumunuzu kullanamayacaktır.

VİDEO ANLATIM;

Bu konuda daha anlaşılır olması adına yukarıda sizler için hazırladığımız video izlemek suretiyle Edge konum bilgisini iptal edebilirsiniz.

Konumuz hakkında sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle sorularınızı paylaşabilirsiniz. KOD: 2022-2023-2024-2025-2026

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın