Sponsorlu Bağlantılar

Log Kayıtı Ne Demek – Log Kayıtına Nasıl Erişirim

6.092 views
Sponsorlu Bağlantılar

Log ingilizce bir kelime olup Türkçe karşılığı olarak Seyir Defteri,Kayıt,Kütük Anlamları içermektedir. Bizim işleyeceğimiz konu ise Bilgisayarımızdaki Log kayıtlarıdır. Log Kayıtları Bilgisayarımızın açılışından itibaren düzenli çalışan tüm uygulamaların ,hata veren sistem dosyalarının tarihleri ile birlikte tutarak sizin Bilgisayar üzerinde hangi programların ,donatımsal aygıtların stabil çalışıp çalışmadıklarını bu kayıtlar esasında öğrenmenizi ve yorum yapmanızı sağlayarak hatanın nereden kaynaklı olduğunu öğrene bilirsiniz , Log kayıtlarında ” Amd driver not found ” gibi hatalarda ekran kartı sürücüleri ile ilgili olarak hata içerdiğini anlamanız mümkündür. Bu bir örnek olduğu için bunu çoğaltmak mümkündür.

Bizim Normal Bilgisayarlarımızda Günlük Olay Görüntüleyicileri  bunlardan bir tanesidir. Gün içerisinde oluşan uygulama,Güvenlik,Kur,Sistem ve iletilen olayları tutarak Bizlere Bilgisayarımız Hakkında Bilgi Verirler , Peki Bunu Nasıl açarız ? Bunun için Bilgisayarım > Denetim Masası > Yönetimsel Araçlar > Olay Görüntüleyicisi > Windows Günlükleri Kısmından Bilgisayarımızdaki An ve An Günlükleri görme imkanımız vardır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın