Sponsorlu Bağlantılar

Kopya Korumalı Cd // Dvd Nasıl Hazırlanır..?

2.911 views
Sponsorlu Bağlantılar

Kim : Mustafa

Soru Sor : Merhaba Adem Hocam , Elimde bir cd var ben bu cd arkadaşa emanet vereceğim yalınız bu cd içerisinde belgelerin , dosyaların ve aynı zamanda müzik ve şarkı gibi şeyleri  arkadaşım tarafından kopyalanmasından korkuyorum yani ben bu cd , dvd kopya koruması istiyorum bunu nasıl yapabilirim yardımcı olur musunuz.

Cevap ;

Mustafa bey , Merhaba ilk önce Soru Sor https://ademocut.com/soru-sor-bilgisayar-hatalari-ve-cozumleri/ adresinden yolladığınız soru için teşekkürler. Cd veya Dvd içeriğinin kopyalanmasını engellemek için İnternet üzerinden araştırırsanız bir çok programın olduğunu göreceksiniz bu programları denemediğim için işe yarayıp yaramadığı hakkında pek bilgim yok ama Nero ve Cd Secure adında iki değişik programlar var. bu programlar ile nasıl cd veya dvd kopyalama engelinin yapılacağını sizlere bahsedeyim.

Nero Disk ile Kopyalamaya Karşı Koruma ;

Nero Securdisk ile bu işi yapacağız bu programın avantajları neler dersek ;

 

  • Veri güvenirliği ( Bozuk Disketlerden kolay veri alma )
  • Veri güvenliği Yetkisiz kişiler için Guard özelliği
  • Dijital İmza veri kaynağı görüntüleme
  • Tarama Güvenliği

 

NERO SECURDİSC TRİAL İNDİRhttp://www.nero.com/eng/company/about-nero/securdisc.php” adresinden indirebilirsiniz. 

Nero SecurDisc ile Nasıl Cd / Dvd Şifre Oluşturulur Video Anlatım ;

Nero 2015 Trial programını Bilgisayarımıza indiriyoruz bu program 14 günlük bir demo programdır. Yüklemesi biraz uzun süreceği için sabırlı olalım.

nero securdisk kopya engeli (1)

Bilgisayarımıza programı yükledik den sonra yukarıda bir kısayol panosu gelecek biz buradan Nero Express kısayol basarak devam edeceğiz.

nero securdisk kopya engeli (2)

Burada yapmak istediğimiz adımı seçmeye kaldı . Şimdi Güvenli bir Veri CD oluşturacak isek SEcurDick CD’si adımı seçiyoruz , eğer güvenli parolalı bir Dvd oluşturacak isek SecurDisk Veri DVD’si oluştur adımını seçeceğiz . Normal bir veri disk oluşturacaksak Veri CD’si oluştur adımlarını takip edeceğiz.

nero securdisk kopya engeli (3)

 

 

Ben SecurDisk Veri Cd’si oluştur adımı seçiyoruz ve devam ediyoruz yukarı gelecek panoda buraya güvenliğini koruyacağım dosyaları , şarkı , müzik , resim gibi dosyalarını sürükle bırak olarak seçiyoruz ve içine atıyoruz. Daha sonra Bu dosyaları seçiyoruz tekrar sağda Koru yazılı yer aktif olarak görünüyor.

nero securdisk kopya engeli (4)

Koru Yazan yere bastığımızda ise parola oluşturacağınız bir panel açılıyor.. Burada Güvenliğiniz için 16 karakterli bir parola oluştura bilir veya kısa bir parola oluşturabilirsiniz.  Şifrenizi girdik den sonra tamam Diyerek burayı kapatıyoruz.

nero securdisk kopya engeli (5)

 

Parolanızı oluşturduk dan sonra Tamam Diğer diğer adımı geçiyoruz ve burada Yakacağınız media oynatıcınızı seçiyoruz ve YAK diğer bu dosyaları cd / Dvd yakıyoruz. Artık bundan sonra parola korumalı CD / DVD hazır oluyoruz.

 Güvenli CD –  Cd Secure ;

CD SECURE İNDİRhttp://cd-secure.en.softonic.com/” adresinden indirebilirsiniz. 

Diğer Bir Kompak Cd leri Kopyalamayı Önlemek programı ise Cd Secure programıdır. Bu program önemli dosyalarınızı yabancı gözlerden korumak için cd / dvd güvenliğinizi sağlayacağınız bir programdır.

Tags – Etiketleme ;

Cd koruma , Cd parola koyma , dvd parola koyma , nero 2015 ile cd parola koyma , nero express , dvd nasıl parola konur , cd parola nasıl konur , kopya koruma dvd oluşturma , dvd parola korumalı cd oluşturma , korumalı cd nasıl oluşturulur

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın