Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede üst üste iki yıldız ⁑ işareti nasıl yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Bu anlatımda klavye özel karakter işaretlerinden iki yıldız üst üste nasıl yapılır? konusu üzerinde duracağız. Bildiğimiz gibi yıldız işareti klavye üzerine iki farklı yerden yapabiliyoruz . yıldız işareti için rakamların olduğu yerden işareti çıkarabiliriz. eğer siz farklı bir şekilde iki yıldızı üst üste yazmak istiyorsanız o zaman farklı adımlar devreye girecektir.

Karakter Eşlem veya Ascii Kod Tablosu üzerinden dikey olarak hizalı iki yıldız için Win+R tuşlarına basarak açılacak olan çalıştır penceresine charmap komutunu yazarak enter tuşuna basınız ve karakter eşlem tablosunu açınız. Bu işlem Windows 10 , Windows 7 işletim sistemlerinde ve diğer xp sistemlerde aynı şekilde çalışmaktadır.

 

dikey olarak hizalanan iki yıldız işareti uni kod karşılığı U+2051 dir. Bu kodu resimde gördüğü gibi arama yerine yazarsanız kolaylıkla bulabilirsiniz.  ayrıca iki yıldız işaretini kolaylıkla yapabilmek için ;

yukarıda verdiğim gibi kopyala-copy (ctrl+c) ve yapıştır-paste (ctrl+v) kısayollarını kullanarak kolaylıkla istediğiniz word , excel , metin belgesine yapıştırabilir kullanabilirsiniz. Ayrıca akıllı telefonların emoji klavyesinde bulamadığınız diğer özel emoji , smiley kodlarını Emoji Kütüphanesi üzerinden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

iki yıldız işareti , iki yıldız üst üste yapma , iki yıldızı üst üste nasıl yapılır , yıldız işareti , yıldız simgesi , yıldız sembolü , yıldız name , iki yıldızı üst üste hizala , klavyede nasıl yapılır , yıldız klavyede nasıl yapılır , two asterisks aligned vertically

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın