Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede üst üste iki yıldız ⁑ işareti nasıl yapılır?

1.011 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu anlatımda klavye özel karakter işaretlerinden iki yıldız üst üste nasıl yapılır? konusu üzerinde duracağız. Bildiğimiz gibi yıldız işareti klavye üzerine iki farklı yerden yapabiliyoruz . yıldız işareti için rakamların olduğu yerden işareti çıkarabiliriz. eğer siz farklı bir şekilde iki yıldızı üst üste yazmak istiyorsanız o zaman farklı adımlar devreye girecektir.

Karakter Eşlem veya Ascii Kod Tablosu üzerinden dikey olarak hizalı iki yıldız için Win+R tuşlarına basarak açılacak olan çalıştır penceresine charmap komutunu yazarak enter tuşuna basınız ve karakter eşlem tablosunu açınız. Bu işlem Windows 10 , Windows 7 işletim sistemlerinde ve diğer xp sistemlerde aynı şekilde çalışmaktadır.

 

dikey olarak hizalanan iki yıldız işareti uni kod karşılığı U+2051 dir. Bu kodu resimde gördüğü gibi arama yerine yazarsanız kolaylıkla bulabilirsiniz.  ayrıca iki yıldız işaretini kolaylıkla yapabilmek için ;

yukarıda verdiğim gibi kopyala-copy (ctrl+c) ve yapıştır-paste (ctrl+v) kısayollarını kullanarak kolaylıkla istediğiniz word , excel , metin belgesine yapıştırabilir kullanabilirsiniz. Ayrıca akıllı telefonların emoji klavyesinde bulamadığınız diğer özel emoji , smiley kodlarını Emoji Kütüphanesi üzerinden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

iki yıldız işareti , iki yıldız üst üste yapma , iki yıldızı üst üste nasıl yapılır , yıldız işareti , yıldız simgesi , yıldız sembolü , yıldız name , iki yıldızı üst üste hizala , klavyede nasıl yapılır , yıldız klavyede nasıl yapılır , two asterisks aligned vertically

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın