Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede Sinüs Dalgası ∿ İşareti Nasıl Yapılır?

11.745 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar klavyesinde sinüs dalga işareti nasıl yapılır? konusu üzerinde duracağız. Matematik , elektrik formüllerinde kullanılan sinüs dalga işareti  klavyede yapılmasını sizlere pratik olarak anlatmaya çalışacağım.

Sinüs dalga simgesi iki farklı yol ile anlatalım. ilki bilgisayar klavyesinde bu işareti Başlat > Tüm Programlar > Donatılar > Sistem Araçları > Karakter Eşlem üzerinden Ascii Kod tablosunu üzerinden bilgisayarımızda yapabiliriz. 

sinus-dalgasi-sembolu-nasil-yapilir-klavyede

Bu işareti unicode karşılığı U+223F dir. Gelişmiş görünüm yerinde ünicode git yazan yere yazarak gidebilirsiniz. Diğer bir sinüs dalgası sembolü yapabilmek için Alt Gr+ÜÜ ( iki ü ) tuşlarını birlikte kullanarak  yapabilirsiniz. Buna bazen dalgalı tire işareti’de denmektedir. 

Sinüs Dalgası işaretini pratik olarak ise kopyala-copy(ctrl+c) ve yapıştır-paste(ctrl+v) ile’de hızlı ve pratik olarak’de yapabilirsiniz. Böylece Sinüs Dalgası Simgesini istediğiniz yere yapıştırarak kullanabilirsiniz. excel , word , metin belgelerinde kullanarak hızlı şekilde kullanın.

Arama Tags & Etiket ;

sinüs dalgası işareti nasıl yapılır klavyede , sinüs dalgası simgesi nasıl yapılır , sinüs dalgası sembolü nasıl yapılır , sinüs dalgası , sinüs dalgalanması , sinüs işareti , elektronik sinüs dalgası , matematikte sinüs dalgası , doc , xls , xlsx , txt , sinüs dalgası işareti kullanma

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Klavyede Sinüs Dalgası ∿ İşareti Nasıl Yapılır? (2 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın