web hosting

Klavyede integral ( ∮ ∯ ∰ ) İşareti Nasıl Yapılır?

6.807 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuzda klavye’de yapılan özel işaretlerden biri olan integral işareti nasıl yapılır? bununla ilgili paylaşım yapacağım. Bütüne ait olan , parçalardan oluşmuş bütün gibi bir çok eş anlamlara gelmektedir.

Matematik‘de kullanılan integral terimi için bende integral işareti nasıl hakkında bilgi vermeye çalışacağım. Bilgisayar klavyesinde integral simgesi ile ilgili bir kısayol tuşu yoktur. Bunu yapabilmek için Ascii Kod Tablosundan yararlanacağız. 

Windows 10, Windows 7 , Windows Xp işletim sistemlerinde kullanılan metot aynıdır. Başlat>Tüm Programlar>Donatılar>Sistem Araçları>Karakter Eşlem adımlarını takip edebiliriz.

klavyede-integral-isareti-nasil-yapilir

integral sembolü UniCode karşılığı ; U+222B , U+222C , U+222D ,U222E , kodlarıdır. Bu kodları “gelişmiş görünüm” sekmesinde unicode git yazan yere yazarak aratın böylece direk olarak integral sembolü erişebilirsiniz.

 ∫    ∬     ∭   ∮     ∯      ∰    ∱     ∲      ∳    

diğer bir integral sembolü yapabilmek için yukarıda bulunan işaretleri kopyala-copy (ctrl+c) ve yapıştır-paste (ctrl+v) tuşları yardımı ile istediğiniz word , excel veya metin dosyalarına kopyala yapıştır ile ekleyebilirsiniz. 

Arama Tags & Etiket;

integral işareti nasıl yapılır klavye , integral simgesi nasıl yapılır , integral sembolü nasıl yapılır , klavyede integral , integral simgesi , integral , integral sign , integral symbol , How to make the integral sign

Sponsorlu Bağlantılar
web hosting

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın