Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede Feribot { ⛴ } Simgesi Nasıl Yapılır

58 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda feribot sembolü klavyede nasıl yapılır bunu siz takipçilerimize anlatmaya çalışacağız.

Bilindiği gibi klavyede sıklıkla kullanılan özel karakterler, semboller, simgeler Ctrl, Alt, Alt Gr, Shift, Ctrl tuşlarını kullanılarak yapılmaktadır. Klavyede olmayan diğer simgeler, semboller ise ascii kod tablosu veya karakter eşlem tablosu kullanılarak yapılmaktadır.

Bizimde bu konumuzda klavyede olmayan özel simgelerden biri olan feribot simgesi yapmak için bizde karakter eşlem tablosu kullanarak yapmaya çalışacağız.

Bunun için karakter eşlem tablosu açmak ve daha sonra feribot simgesi yapmak için unicodu yazarak kolaylıkla bulacağız.

FERİBOT SİMGESİ KLAVYEDE YAPMA

  • Bu özel simgesi yapabilmek için ilk önce karakter eşlem tablosunu açacağız. Bunun için Windows tuşu ve R harfine birlikte basıyoruz.
  • Daha sonra açılan “Çalıştır penceresi” boş kısma “charmap” komutunu yazıyoruz.
  • Bu komutu yazdıktan sonra “Karakter Eşlem” tablosu açılacaktır.
  • Bu tabloda Yazı Tipi “Segoe UI Symbol” olarak ayarlı olduğundan emin olunuz.

Yukarıda örnek resimde görüldüğü gibi Yazı tipi belirledik ve “Gelişmiş Görünüm” kısmını işaretliyoruz. Feribot simgesi Unicode karşılığı U+26F4 olarak karşılık gelmektedir.

Bu özel kodu Unicode git kısmına 26F4 olarak yazılacaktır. Yukarıda yüzlerce emoji, simge, sembolün olduğu bu alanda feribot işareti kolayla buluyoruz.

Daha sonra Seç ve Kopyala yaptıktan sonra başta Excel, Word, Metin Belgesi, Web site ve diğer istenilen alanda yapıştırarak kullanabilirsiniz.

Ben feribot vektörel işareti yapamam diyorsanız o zaman yukarıda alandan Ctrl C ve Ctrl V ile kopyala yapıştır ile kullanabilirsiniz.

Feribot simgesi Excel de kullanmak için ayrıca Excel kendi içinde Ekle > Simgeler kısmından bu özel ikonu bulabilir ve kopyala ve yapıştır ile kullanabilirsiniz.

Feribot Sembolü Word içinde aynen Ekle > Semboller kısmı üzerinden bulabilir ve ekleyebilirsiniz. Birde Windows 10 işletim sistemlerinde yeni özelliği olan Emoji panosu üzerinden de bulabilirsiniz.

Bunun için Windows Tuşu + nokta ( . ) birlikte basarak emoji panosunu açarak kullanabilirsiniz.

Bu konumuzda Feribot işareti klavyede nasıl yapılır, nasıl yapılmış hakkında bilgi vermeye çalıştık. Konumuz ile ilgili sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak bizimle sorularınızı paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın