Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede Bitcoin { ฿ } işareti nasıl yapılır

63 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda bilgisayar klavyesinde bitcoin simgesi nasıl yapılır konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Herhangi bir merkez bankası veya bankaya ait olmayan sanal para birimidir. İnternet üzerinde para birimi olarak da kullanılmaktadır.

Bizim de bu yazımızda bitcoin sembolü klavyede yapmak için neler yapabiliriz bununla ilgili olarak bilgiler paylaşacağız. Klavye üzerinde sıklıkla kullanılan işaretleri, simgeleri Ctrl, Shift, Alt, Alt gr, Fn tuşlarını kullanarak yapabilmekteyiz.

Fakat bitcoin işaretleri klavyede olmadığı için karakter eşlem tablosu üzerinden yapmak mümkün olacaktır. Windows özelliği olan karakter eşlem tablosu ile bitcoin emoji buradan kolaylıkla kopyala ve yapıştır ile kullanabiliriz.

BİTCOİN İŞARETİ KLAVYEDE YAPMAK

Bu özel karakteri Windows 10, Windows 8, Windows 7 ve eski işletim sistemi sürümlerinde yapmak için karakter eşlem tablosunu açarak başlayalım.

Windows + R tuşlarına birlikte basarak “çalıştır penceresi” açılacaktır. Bu pencereye “charmap” komutunu yazarak enter tuşuna basınız.

Tay dili baht para birimi olarak simgelenen bu işaret Bitcoin en yakın simge olarak kullanabilirsiniz. Şimdi buradan bu işareti yapabilmek için yazı tipi calibri olarak ayarlayın.

Gelişmiş görünüm olarak kutucuğu işaretlediğinizde bu işaretin Unicode karşılığı U+0E3F gelmektedir. Bu kodu unicode’a git yazan yere 0E3F olarak yazdığınızda bu simgeyi kolaylıkla bulabilirsiniz. Buradan seç ve kopya ile başta excel ve word, txt metin belgelerine yapıştırarak kullanabilirsiniz.

฿

Ben bunları yapamam diyorsanız o zaman yukarıda panelden kopyala ve yapıştır ile kopyaladıktan sonra web site, blog sayfa veya diğer alanlarda kullanmanız mümkündür.

TAVSİYE VİDEO;

Böylece bitcoin simgesi kolaylıkla yapmanız mümkün kılınmıştır. Bu konumuzla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesi üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2020 – 2021 – 2022 – 2023

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın