Sponsorlu Bağlantılar

Kırık Link tespiti nasıl yapılır?

30 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda seo çalışmaları konusunda kırık link konusunda bilgilendirme yapacağız ve kırık link nasıl tespit edilir? Bunu yazımızda sizlere anlatmaya çalışacağız.

Site içi seo çalışmalarında kırık link tespit etmek bunları düzeltmek önemlidir. Bir link açtığınızda karşınıza 404 hata sayfası geliyor ve artık o linke erişemiyorsanız o kırık linktir.

Sitenizde kırık link sayısı artıkça arama motorları örümcekleri sitenizi gezemez ve siteniz hakkında olumsuzluk verebilir. Bu kırık linklerin olmaması arama motorları tarafından olumlu karşılanacaktır.

Bizde site içi seo çalışmalarında kırık linkleri düzeltmek için tespit etmek gerekmektedir. Bunun sizlere vereceğimiz ipuçları ile kırık linkleri bularak bunları kısa zamanda düzenlemek gerekir.

KIRIK LİNKLER NASIL TESPİT EDİLİR?

Bunun için sizlere vereceğimiz birkaç yazılım veya wordpres tabanlı siteler için eklentiler için site içinde kırık linkleri tespit edebilirsiniz.

xenu’s link sleuth

Web sayfanızda kırık linkleri tespit etmek için kullanılan pc tabanlı bir programdır. Bu program sayesinde sitenizde bulunan kırık bağlantıları tespit edebilirsiniz.

Broken Link Checker

WordPress tabanlı sitelerde kullanabileceğiniz güzel bir eklenti “https://wordpress.org/plugins/broken-link-checker/ adresi üzerinden indirerek eklentiyi kurabilirsiniz. Böylece sitenizde kırık bağlantıları tespit ederek düzenleme imkânı sunmaktadır.

Yukarıda verdiğimiz teknik sayesinde sitenizde bulunan kırık linkleri kontrol ederek tespit edebilirsiniz. Bu kırık linkleri düzelterek site için seo çalışmasında faydalı olacaktır.

Bu konumuzda kırık link bulma konusunda yardımcı olmaya çalıştık. Bununla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından sorularınızı sorabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın