Sponsorlu Bağlantılar

Oyunlarda Kullanılan Kavramlar ne Anlama Gelir?

898 views
Sponsorlu Bağlantılar

Demo : 

Genelde Bilgisayar Dergilerinin verdiği Cd lerdeki oyunlar ve internetten oyun üreticilerinin sitelerinden indirdiğiniz oyunlar demo yani tanıtım oyunlarıdır. Bu Tür oyunlarda fuul ( Tam ) sürüm içermez kısıtlıdır. Eğerki oynadığınız oyunu beğenirseniz tam sürümünü satın alabilirsiniz.

Trailer : 

Oyunların tanıtım filmlerine Trailer adı verilir. Demo’nu aksine bunda deneme oyun oynanmaz sadece tanıtımı yapılmış film yada klibi izlenir. oyunlar piyasaya çıkmadan meraklıları için hazırlanır.

Cheat Code : 

Çoğu oyunlarda hileler bulunur ve bunlara Cheat denir. oyunların belirli bölümünde özel tuşların ve kelimelerin girilmesiyle Cheat aktif hale gelir. Oyun oynamanız kolaylaşır. Bu sayede geçemediğiniz bölümleri geçebilir silahlarınızı güçlendirebilirsiniz. düşmanlarını tek hamlede öldürebilirsiniz. oynadığınız oyunun Cheat kodu öğrenmek için google arama yerine ” Doom 2″ Cheat   yazabilirsiniz.

Trainer : 

Oyunlarda hile yapmak için kullanılan programlara Trainer denir. Cheat den farkı oyun üreticisi tarafından  yerleştirilmiş bir takım gizli tuşlar ve kelimeler vardır. Trainer de ise oyun üreticisi tarafından yerleştirilmemiş hilelerin de yapılabilmesini sağlayan programdır.

Crack : 

Çoğu oyunlarda yasal olmayan şekilde kopyalanmasını engellemek için bir takım önlemler alınmıştır. Bu engellemeri aşan yazılımlara Crack Denir. satın almadığınız bir oyunu crack dosyaları aracılığı ile oynamanız yasal değildir. 

Patch :

Oyunlarlar ilgili sonradan çıkan yamalara güncellemeler patch denir. oyundaki çıkan sorunları üretici firma tarafından çıkardığı güncelleme patch ile bu sorunun çözümüne ulaşmasıdır. Bu sorunu çözmekle kalmayın oyuna yeni özellikler yeni silahlarda eklenebilir vs.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın